Televizyon Üzerine, günümüz sosyolojisinin temel kuramcılarından Bourdieu'nün 18 Mart 1996'da College de France'ta verdiği Mayıs 1996'da Paris Premiere kanalında yayınlanan “Televizyon üzerine“ başlıklı iki dersin yeniden gözden geçirilip düzeltilmiş halini, “Gazeteciliğin Baskı Gücü“ ve “Olimpiyat Oyunları“ başlıklı iki ek yazıyı, ayrıca, “Gazetecilik ve Siyaset“ başlıklı bir “Sonsöz“ü içeriyor.
Fransa'da aylar boyunca bütün büyük gazetecileri, gazete, dergi ve televizyon kanallırının yazar ve yorumcularını ayağa kaldıran kitap şimdi Türkçe'de... Özellikle gazetecilik dünyasını iyi tanıyan Turhan Ilgaz kaleme aldı.
“... okurlar, üslupları (kabadayı, küfürbaz, benmerkezci, teşhirci...) ile göz dolduran (!) köşe yazarlarının, bembeyaz porselen dişlerini gösteren müstehzi gülücükleriyle konuklarını/muhataplarını aşağılamaya çalışan, cahil, yarıcahil, bilgiç, ukala, küstah TV programcılarının, her konuda hazır reçeteleri bulunan malumatfuruş ekran-aydınlarının (Bourdieu'nün 'fast-thinker' dediği) Türkiye müshalarını, bu kitapta teker teker anımsayıp tanıyacaklardır.“
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789753637435
Sayfa Sayısı
105
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-09
Çeviren
Turhan Ilgaz,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat