“Varoluşta değişim gerçekleştirme zamanı. Stop. Elde büyük imkanlar olmadığından küçüklere müracaat, global kuramlar ve hedeflere elveda. Stop. Uzaktaki vazgeçilmez mektup arkadaşı, ruh hallerinin ifadesinde zorunlu sözcük tasarrufu. Stop. Benzer durumlarda yardıma çağırılan ilham perisine yakarı. Gerçekleştirildi.“
Mösyö Songe, yazarına göre yalnızca bir eğlencelik; beylik düşüncelerin, gündelik ayrıntıların, ağızdan çıkan zırvaların romanı; yaşlı bir adamın sabuklamalarından ironik bir derleme; bir bunağın takınaklarından ahlakçı bir seçki.
Mösyö Songe, ruhsal ya da toplumsal gerçekliğinin ötesinde, içsesiyle ve yazdıklarıyla biçimlenen bir kahraman yazısı; dalgınlıklarıyla, bakış açısındaki sürekli değişimlerle, en basit edimlerinin betimlemeleriye, durmaksızın yinelediği izleklerle yazarının düzyazısına yön veren bir şairin kopuk söylemleri; bağımsız parçaların sağlam kurgusu.
Mösyö Songe, Beckett'in tavsiyesine uyarak gündelik yaşamın arı ve yalın şiiriyle gerçeğin dışına çıkan Pinget'nin gerçekleşmiş yazınsal tasarısı.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789750803901
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
103
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Çeviren
N. Feyza Zaim,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat