Amerikan Cinneti11 Eylül Amerika'yı Nasıl Değiştiridi?

%25
Amerikan Cinneti,Zeynep Atikkan
11 Eylül saldırılarının beşinci yılında gündeme sakin ve güçlü bir yumruk gibi iniyor Zeynep Atikkan'ın kitabı. Beş yıl süresince ABD'nin ve ona bağlı olarak dünyanın geçirdiği değişimi ve geldiği noktayı çok yönlü olarak tartışan Amerikan Cinneti, ABD narsisizminin 11 Eylül sonrasında medyanın da yardımıyla nasıl bir toplumsal cinnete dönüştüğünü, son derece kıvrak bir üslupla gözler önüne seriyor.
“Amerika ile nefret ya da hayranlık dışında bir İlişki kurabilmek, bu ülkede ne olup bittiğini, tartışmaları, yeni eğilimleri kavramakla mümkün“ diyerek yola çıkan Zeynep Atikkan'ın kitabı, 11 Eylül sonrasında ABD'nin sapan rotasını, ülkenin son yirmi yılını mercek altına alarak anlamamızı sağlıyor.
Atikkan'ın çeşitli kesimlerden “yüzlerce“ insan, tanınmış dış politika ve strateji uzmanı ve akademisyenle görüşerek hazırladığı kitap, “tek taraflı ve tek doğrulu“ haber üreten medyaya da bir ders niteliğinde. Yazarın, yeni dünya düzenine ve aktörlerine dair çarpıcı tespitleri, zekice bir kurgu İçinde ve usta bir dille aktarılıyor. Gazetecilik merakının, bilimsel namus, araştırma ve cesaretle birleştiği Amerikan Cinneti profesyonel bir kalemin elinden çıkmış gerçek bir başyapıt.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789750811296
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
496
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat