Yargı Türkçe - Arapça ve Arapça - Türkçe Konuşma Kılavuzu Sözlük İlaveli

%1
Türkçe - Arapça ve Arapça - Türkçe Konuşma Kılavuzu,Muhammet Hekimoğlu

Liste Fiyatı : 11,50 TL
İndirimli Fiyat : 11,39 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Arapçanm kültürümüzün bir parçası ve geniş bir kitlenin anadili olması, bu dilin bizim için ne kadar önemli olduğunu göstermeye yeterlidir. Arap dili alanında yapılacak çalışmalar kendi kültürümüze hizmet sayılacağı gibi bölge barışı ve iş birliğine katkı sağlayacak önemli bir faktör olacaktır.
Elinizdeki bu çalışma, bu iş birliğine katkı amacıyla hazırlanmıştır. Turistik ve ticari amaçla Arap ülkelerine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarına yardımcı olmayı amaçlayan çalışmamız, ülkemize gelecek olan Araplara da yararlı olmayı hedeflemiştir. Günlük yaşamda, temel ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan kelime, kalıp ve cümlelere yer verilmiştir.
Çalışmanın I. bölümü Türkçe-Arapça ve Arapça cümlelerin Latin harfleriyle telâffuzdan oluşmaktadır. II. bölüm ise sadece Arapça-Türkçeden oluşmaktadır. Latin alfabesinin tüm dünyada bilindiği düşüncesiyle II. bölümde Türkçe cümlelerin Arap harfleriyle telâffuzuna ihtiyaç duyulmamıştır. Her iki bölümün sonunda ise kısa birer sözlük bulunmaktadır.

Stok Kodu
9789756120439
Sayfa Sayısı
461
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat