Tarih Öncesi Çağlardan Günümüze MısırModern Dünyanın Kaynağı

%5
Tarih Öncesi Çağlardan Günümüze Mısır,Ersal Yavi
Tarih Öncesi Çağlardan Günümüze Mısır Yazılı tarih öncesi dönemlerden itibaren, günümüzden yaklaşık 5000 yıl gibi çok uzun bir süre önce ortaya çıkan ve yüksek düzeyde gelişen Mısır uygarlığını, saymakla bitmeyecek kültür varlıklarını, ayrıntılarıyla verebilmek ve anlayabilmek için ciltler dolusu yayına gerek vardır. Batı Avrupa'da, Eski Mısır'a ait çok sayıda yayınlar yaklaşık 200 yıl öncesinden başlamıştır. Elinizdeki kitap, Firavunlar döneminin sonrasındaki Ptolemalos, Roma, Bizans, Müslüman Arap ve Osmanlı dönemlerini de kapsayarak günümüze kadar gelen uzun süreci içermektedir. Bu kitap, önemli dünya müzeleri, arşivleri ve ören yerlerinde yapılan araştırma ve çalışmalar ile çok sayıdaki bilimsel eserin taranmasıyla hazırlanmış güncel, öncü ve özet bir yayındır.

Mısır Antikite Yüksek Konsey Başkanı Prof. Dr. G. A. Gaballa tarafından kusursuz bir çalışma olarak değerlendirilmiştir.
(Arka Kapak) Tarih Öncesi Çağlardan Günümüze Mısır, Modern Dünyanın Kaynağı, Yazıcı Basım Yayın, 9789757045083, Ersal Yavi, Necla Yazıcıoğlu Yavi
Stok Kodu
9789757045083
Boyut
155-215
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İzmir
Basım Tarihi
2001
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat