Hazır mısın Everest?2006 Türkiye Everest Takımı

%30
Hazır Mısın Everest?,Heyet - Kurul - Komisyon

Başın ağrıyor, miden bulanıyor, sürekli uykun geliyor, üşüyorsun... İşini, gücünü, sevdiklerini arkada bırakıp aylarca dağ taş dolanıyor ve en önemlisi kilolarca yükle sarp kayaları tırmanmaya çalışıyorsun... Aldığın risk de cabası! Peki bu işi neden yapıyorsun?

Yer kürenin en yüksek çıkıntısına tırmanmayı başaran 11 kişilik dağcı ekibinin bu soruya verdiği yanıtı ve 2006'da gerçekleşen unutulmaz tırmanışın öyküsünü merak ediyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Giderek spor olmaktan çıkarılarak piyasanın "paragöz" aktörlerine terk edilmekte olan dağcılığın "kolektif" ruhunda ısrar eden ve aralarında Everest'e çıkmayı başaran ilk Türkiyeli kadın dağcıların da olduğu 2006 Türkiye ekibinin hazırlıklarını, gözlemlerini, inadını ve tarihi başarısını Burçak Özoğlu'nun kaleminden okuduğunuzda dağcılığa ilişkin, varsa, önyargılarınızın değişmesi güçlü olasılık. Yok dağlar sizi de çekiyorsa ya da daha iyisi işin içindeyseniz, 100 küsur sayfada zirveye ortak olma şansınız var! "Akıllı insan işi değil"de ısrarcıysanız, yazılanlardan sizin için de epey yeni gerekçe çıkabilir.

Ekibin tırmanış sırasında çektiği büyüleyici fotoğrafların da yer aldığı Everest Hazır mısın?, Yazılama'nın Sporcu Kitaplar dizisinin ilk kitabı. Dizinin hep 8000'li rakımlarda durmayacağını hatırlatalım...
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9786050036091
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat