Floransa'dan Yerebatan Sarnıcı'na uzanan sır neydi?

Babanız size antik dünyanın en büyük sırrını açığa çıkarabilecek bir anahtar yollasaydı ne yapardınız? Bu sırrın korkunç büyüsünü yaşama döndürme riskini göze alarak maceraya mı atılırdınız? Yoksa bilinmeyenin korkusuyla dönüp kaçar veya birçoğumuzun berbat seçeneklerle yüzleştiğimizde yaptığımız gibi... inancınıza dayanarak mı hareket ederdiniz?

Kötülüğe, nefrete ve yüzeyselliğe karşı iyiyi, sevgiyi ve doğayı birleştiren bu romanda, ergenlik çağındaki iki genç, Jake ve Helen, bir edebiyat festivaline yarışmacı olarak katıldıkları İtalya'nın güzel şehri Floransa'da karşılaşırlar. Helen'in bir sanat taciri olan babası ona bir anahtarı almasını ve kendisinin sakladığı gizli bir şeyi ele geçirmesini söyleyen gizemli bir not bıraktığında, Helen ve Jake kendilerini bu müthiş ikilemin içinde bulurlar. Babasının isteğini yerine getirirler, ancak okült sanatların kötü ruhlu uygulayıcısı Aurelian Pounce'un hedefi haline gelirler. Pounce, kendisine sonsuz yaşam ve sınırsız güçler getireceğine inandığı bu şeyin peşini hiçbir şekilde bırakmayacaktır. Güçleri karanlığın karşısında duran geçmişe ait kahramanlar tarafından korunan iki genç, bu inanılmaz macerada Avrupa'nın dört bir yanında Pounce ve Cehennem'den çıkardığı yardımcıylarıyla köşe kapmaca oynamak zorunda kalırlar.

Simyacının Sırrı, büyü, edebiyat ve dostluğun yenilmez gücünü son derece akıcı bir anlatımla hikayeleştirirken, sunduğu metaforlarla sizi de yaşadığınız dünyayla hesaplaşmaya zorlamaktadır.

Simyacının Sırrı, Taşın Yazgısı adlı üçlemenin ilk kitabıdır.
Stok Kodu
0009758823246
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat