Tanrının OlasılığıNihayi Gerçeği Arayan Basit Bir Hesaplaşma: Tanrı Varmı

Tanrının Olasılığı,Stephen D. Unwin
Tanrının Olasılığı Tanrı Var mı '
Bu, belki de insanlık tarihinde en çok tartışma yaratan soru.
Akademisyenler, bilim insanları ve filozoflar kendi kuramlarının diğer akademisyenler, bilim insanları ve filozflar tarafından çarmıha gerilmesi pahasına, bütün yaşamlarını Tanrı'nın varlığını ya da yokluğunu kanıtlamak için harcamışlar. Bütün tartışma, üslüp ve muğlak sözlerde odaklanıyor. Öyleyse evrensel ve muğlak olmayan, yani matematiksel bir dil kullanarak, bu soruya nihai bir yanıt vermek mümkün mü' Dr. Stephen Unwin'in bu sürükleyici, anlaşılır ve nükteli kitabında yapmaya çalıştığı da işte bu !
Bu çığır açan kitap, Avrupalı filozof Thomas Bayes tarafından iki asır önce geliştirilmiş matematiksel bir denklemin, Tanrı'nın var olma olasılının hesaplanmasında nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Dr. Unwin, kendi matematiksel ispatını, matematikçi olmayanlarca bile rahatça anlaşılabilecek kadar açık ve sürükleyici bir üslupla yazıyor. Okuru bu hesaplamanın bütün aşamalarında dikkatlice yönlendiren, sonunda bir matematiksel değer elde etmeyi başarıyor.
İster bir dindar olun, ister bütün ilahi şeylere şüpheyle yaklaşın, bu kışkırtıcı kitabı aydınlatıcı ve çekici bulacaksınız. Tanrının Olasılığı, Nihayi Gerçeği Arayan Basit Bir Hesaplaşma: Tanrı Varmı, Yedinci Kapı Yayınları, Nurfer Çelebioğlu, Ali Can Yaman, 9789758823840, Stephen D. Unwin
Stok Kodu
9789758823840
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-4
Çeviren
Nurfer Çelebioğlu, Ali Can Yaman
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat