İmamı Azams Ebu Hanife Müsnedi

%20
s Ebu Hanife Müsnedi,Haskefi
s Ebu Hanife Müsnedi Bir Yediveren yayın grubu yayın organı olan armağan kitaplar alanında Türkiye'de çok önemli bir boşluğu dolduracak, oldukça önemli bir eser sunuyor okuyucularına: İmam-ı Azam Ebu Hanife Müsnedi.

Eser, ünlü Hanefi alim Haskefi'ye ait ve Safvet es-Seka tarafından 1962 yılında Kahire'de neşredilmiş. Eser dilimize, Diyanet İşleri Başkanlığı, Konya- Selçuk Eğitim Merkezi'nde Fıkıh Usulü öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Ali Pekcan tarafından çevrildi.

Hanefi mezhebinin kurucusu olan İmam-ı Azam tarafından rivayet edilen hadisleri bize ulaştıran bu son derece önemli eser, kuşe kağıda basılmış ve özenle ciltlenmiş.

Eserin girişinde mütercim tarafından kaleme alınan önsözün ardından müsnedler hakkında genel bir bilgi ve İmam Ebu Hanife'nin Müsnedi hakkında genel bir değerlendirme sunulmaktadır. Sonrasında İmam Ebu Hanife'nin hadis ilminde zayıf olduğuna dair ortaya atılan iddia'nın tahlil edildiği bir bölüm bulunmaktadır. Kitabın sonunda da hadislerin tahrici yer almaktadır.

İmam-ı Azam Ebu Hanife Müsnedi, mutlaka okunması gereken çok kıymetli bir eser. İmamı Azam, s Ebu Hanife Müsnedi, Haskefi, 3000301100049, Yediveren Kitap
Stok Kodu
3000301100049
Sayfa Sayısı
271
Basım Yeri
Konya
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat