Dini Bilgiler Bir Yediveren yayın kuruluşu olan 3 Elma Yayınları yardımcı ders kitabı niteliğinde bir eserle çıkıyor küçük okuyucularının karşısına; Dini bilgiler. Kitap, yedi kişilik bir ekip (Ahmet Çelik, Bayram Biçer, Eyüp Kirpitci, İsmail Bilgili, Mevlüt Özdemir, Mustafa Akbak, Tahir Saraç) tarafından titiz bir çalışmayla yayına hazırlanmış.

Kitap onbir bölümden oluşuyor. Kutsal Kitabımızı Tanıyalım başlığını taşıyan birinci bölümde Kur'an-ı Kerim'in nasıl okunması gerektiği konusu üzerinde durulmuş ve Kur'an'da yer alan konulardan bahsedilmiş. İman, başlığını taşıyan ikinci bölümde imanın anlam bütünlüğü, iman etme bakımından insanların durumu ve nelere iman edilmesi gerektiği konuları üzerinde durulmuş. İbadet başlıklı üçüncü bölümde ise ibadetin tanımı, kapsamı, Müslüman olmanın kazanımları konuları üzerinde durulduktan sonra, abdest konusundan ve farz ibadetlerden söz ediliyor. Ahlak, dördüncü bölümün başlığı. Bu bölümde bir Müslüman olarak sahip olmamız gereken ahlaki vasıflar ve davranış özelliklerinden bahsediliyor. Besinci bölüm ise Hazreti Muhammed'in Hayatı'nı ele alıyor. Müslümanlar olarak biricik örneğimiz olan peygamberimizin hayatı küçük okuyucular için nefis bir özetle sunuluyor. Diğer bölümlerin başlıkları ise şöyle; Mübarek Gün ve Geceler, Namaz Sureleri ve Duaları, Kırk Hadis, Bil-Bul, Günlük Dualar, Genel Değerlendirme Testi.

Dini Bilgiler, tatilde okuyarak kendini geliştirmek ve dinini öğrenmek isteyen çocuklar için çok önemli bir kaynak eser olmanın yanında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri açısından da öğrencilerin bilgilerini pekiştirecek önemli bir yardımcı kitap. Dini Bilgiler, Komisyon, 3000301100079, Yediveren Kitap
Stok Kodu
3000301100079
Sayfa Sayısı
165
Basım Yeri
Konya
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat