Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, 28 Şubat Süreci'nde üniversite camiasından yükselen tek aydın ses olmuştur. Genel olarak korkak ve kişilik zaafı gösteren çıkarcı aydın tipinin tipinin aksine; cesur, haysiyetli, onurlu, hür düşünceli, liberal, demokrat, gerçek aydına mücadelesi ile öncülük etmiştir. Bu tavrından dolayı hakkında disiplin soruşturmaları ve davalar açılmıştır. Lakin o, bilimsel haysiyetinden ve liberal özgürlükçü düşünclerinden asla taviz vermeden gelecek nesillere örnek olacak şerefli mücadelesine devam etmektedir.

Prof. Dr. Mustafa Erdoğan eseri hakkında şöyle söylüyor:
"Ben bu kitapta "28 Şubat Süreci" olarak bilinen döneme tanıklık ederken, siyasette, medyada, akademyada ve toplumun diğer kesimlerinde ortaya çıkan, buyruk almaya hazır, uysal, hattâ dalkavukça tutumların bir askeri vesayet rejimini nasıl besleyip büyüttüğünü anlamaya yardım edecek birçok malzemeyi de okuycunun dikkatine sunuyorum. Umuyor ve temenni ediyorum ki, Türkiye günün birinde gerçekten normal bir rejime geçerse, bu karanlık dönemin sadece açıkça destekçisi olanları değil, aynı zamanda baskılar karşısında sessiz kalmak suretiyle 28 Şubat rejimine destek verenleri de toplum olarak hatırlarız. Bu kitap işte böyle bir hatırlatıcı olmayı da umuyor."

"28 Şubat Süreci'nin", Anayasa Hukuku ve siyaset bilimi açısından bir dönemi en iyi şekilde tahlil eden ve tarih düşüren bir eser olarak anılacağına inanıyoruz.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756782163
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2000
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat