Yeni İslam İlmihali Halkın, özellikle genç kuşağın kolayca kavrayabileceği ihtilaflı tali meselelerden arınmış, sade bir şekilde İslâm'ın iman, ibadet ve ahlâk konularını işleyen yeni bir ilmihâl kitabı ihtiyacını karşılamak üzere Yeni İslam İlmihali hazırlanmıştır.
İslâm'ın beş şartından esinlenerek beş bölüm üzerine tertiplediğimiz bu eserin giriş mahiyetindeki birinci bölümünde din, dinin mahiyeti ve dinlerin çeşitleri hakkında kısa bilgi verdik. İkinci bölümde; iman ve imanın esaslarını; üçüncü bölümde, İslâm'ın beş temeli olan namaz, oruç, zekât, hac konularını; dördüncü bölümde, namazda ve namaz dışında okunacak çeşitli duaları; beşinci bölümünde helâl ve haram olan şeyleri açıkladık.
İlk yedi baskısı okuyucuların takdirine mazhar olan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ilgili eğitim kurumlarına başvuru kitabı olarak kabul edilen bu eser, yeniden gözden geçirilerek sekizince kez basılmıştır. Vaktiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşler Yüksek Kurulu komisyonu'nun da tetkikinden geçirilen bu eser, sade olmakla beraber, yüzeysel değildir. Sahih hadis mecmualarından alınan hadislerin kaynakları gösterilmiş, zayıf tutarsız rivayetlerin delil gösterilmesinden kaçınılmıştır.
Dinlerin zübdesi, insanlığın yegâne kurtuluş ve mutluluk yolu olan yüce İslâm Dîni'nin kolayca öğrenilmesine yardımcı olmak, şanlı Kur'ân'ın tebliğine hizmet, emelimizdir. Yüce Allah, işlerimizi ihlâs ve rızaya mukarin eylesin, âmin. Yeni İslam İlmihali, Süleyman Ateş, 3001826100369, Yeni Ufuklar Neşriyat
Stok Kodu
3001826100369
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
600
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat