Bu kitabı değişik zamanlarda Beyrut'un varoşlarında, ikamet ettiğim Nab'a bölgesinde savaş atmosferi içinde, top mermilerinin gürültüsü altında ve mum ışığında yazdım...' diyen Muhammed Fedlullah kuvvet konusunu oldukça geniş bir şekilde ele alıyor.

Son dönem İslâm düşüncesinin yetiştirdiği en dikkat değer alimlerinden biri olan Fedlullah 'Müslamanların evrensel İslâmî anlayış çerçevesinde, hayatın problemlerini çözümlemeye yönelmiş objektif bir İslamî eğitime duydukları büyük ihtiyaç'ın altını çiziyor. Pratik hayatı kıskacına almış bir çok reel problem karşısında İslamî çözümler üretme konusundaki boşluğun, ancak böyle bir eğitimle doldurulabileceğini belirten Fadlullah 'kuvvet' olgusunu teorik ve pratik bütün yönleriyle değerlendiriyor.

Bu kitap, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan müslümanların, bir taraftan yaşadıkları coğrafya, kültür ve çevrenin önlerine koyduğu problemleri; diğer yandan da evrensel insanî İslamî problemleri çözmek yükümlülüğünde olduklarını düşünenlere katkıda bulunacaktır.
Stok Kodu
9789756910085
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1998-01
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
İsl   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat