Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar (Ciltli)

%20
Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar,Friedrich Engels

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 20,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 20 puan kazanacaksınız)
   20

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en önemli program belgelerinden biridir. “Bu küçük kitapçığın ağırlığı pek çok cilde denktir. Bugüne dek uygar dünyada örgütlü ve mücadeleci proletaryanın tümüne hayat ve hareket veren onun ruhudur.“ -Lenin-
Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından Komünistler Birliği'nin programı olarak kaleme alınan Komünist Manifesto'nun ilk basımı 1848 Şubatında Londra'da 23 sayfa hâlinde yayınlandı. O tarihten bugüne belli başlı dünya dillerinde Manifesto'nun sayısız basımı yapıldı; bugün de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor.
Yordam Kitap'ın, yayınlanışının 160. yılında okurlara sunduğu bu derlemede, Manifesto'nun Nail Satlıgan tarafından yapılan yeni bir çevirisi ile Manifesto üzerine yazılar yer alıyor. Paul Sweezy, Aijaz Ahmad, İrfan Habib, Prakash Karat, Ellen Meiksins Wood, Parabhat Patnaik ve Anwar Shaikh'le birlikte Türkiye'den Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü ve Sungur Savran bu tarihsel belgeyi bugünün gözüyle değerlendiriyorlar. Manifesto'nun Şefik Hüsnü tarafından yapılan ilk Türkçe çevirisinin de tarihi bir belge olarak yer aldığı kitap, Türkiye'nin kıdemli sosyalistlerinden Rasih Nuri İleri'nin önsözüyle sunuluyor.
Eserin 4. basımına ünlü Marksist akademisyen David Harvey'in Manifesto hakkında yazdığı önemli bir makale eklenerek eser genişletildi.
“Yordam Kitap'ın yayımladığı Komünist Manifesto, üstelik bugüne dek denenmemiş bir yeni basım olarak tasarlanmış. İçinde Manifesto'nun Nail Satlıgan tarafından yapılmış yeni bir çevirisinin, Şefik Hüsnü tarafından yapılmış ilk Türkçe çevirisinin ve Manifesto üstüne yazılmış çeşitli çeviri yazılarla bu yeni basım için Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü ve Sungur Savran tarafından yazılmış yeni yazıların bulunduğu Yordam Kitap basımı, bugüne kadarki en önemli Manifesto yayını sayılır.“
Semih Gümüş, Radikal Kitap, 8 Temmuz 2008-
Stok Kodu
9789944122290
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-01
Çeviren
Nail Satlıgan,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat