Büro Yönetimi ve İletişim TeknikleriMeslek Yüksek Okulları İçin Meb ve Yök Uyumlu

Büro Yönetimi ve İletişim Teknikleri,Ramazan Göral

Büro Yönetimi, elbette ki yönetim ve organizasyon konusu içinde ele alın¬malıdır. Ancak, yönetim ve organizasyon konusu dışında büro sistemine has ayrıntıların ele alınması, Büro Yönetimi kavramının doğmasına neden olmuştur.
Çalışmamızda olması gerektiği gibi yönetim ve organizasyon konularına yer verilmiştir. Ancak bu çalışmanın Büro Yönetimi ve İletişim Teknikleri adını taşıyor olması sebebiyle, büro sistemine, büro yönetimine, büro otomasyonuna ilişkin konulara da ağırlıklı olarak yer verilmiştir. Bunun yanı sıra, büro faaliyetlerinde önemli bir bölümü oluşturan yazışmalar ve doküman yönetimi konusu unutulmamıştır.
Hazırladığımız bu çalışma, Büro Yönetimi Eğitiminde gerekli konuların verilmesinde tek başına yeterli görülmeyebilir. Böyle bir iddiayla da yola çıkmış değiliz. Bu çalışmanın amacı, büro yönetimi eğitimi veren öğretim elemanlarının çektiği kaynak sıkıntısına olumlu anlamda katkıda bulunmak, büro yönetimi eğitimi alan öğrencilerimize bu alanda öğrenmeleri gereken bilgilere ilişkin yardımcı olmaktır.
Kitapta yer verilen konular ve kavramlar, kitabın anlaşılabilirliği ve akıcılığı ön planda tutularak olabildiğince açık ve net biçimde ifade edilmeye çalışılmıştır. Öğrencilerimizin konuları çalışırken ayrı ayrı parçalar olarak değil de bir bütünü tamamlayarak ve birbirlerini ilgilendiren konular şeklindeki bir yaklaşım, konuların anlaşılabilirliğine katkıda bulunacaktır.

Stok Kodu
9789750160905
Boyut
170-240
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat