Nur’dan Cümleler - 1

%30
Nur'dan Cümleler - 1,Alaaddin Başar

Liste Fiyatı : 9,00 TL
İndirimli Fiyat : 6,30 TL

Havale/EFT ile 6,22 TL
(Bu ürünü aldığınızda 6 puan kazanacaksınız)
   6

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Günümüz insanı arayış içinde. Konusu madde olan bilim, insanın manevi cephesine hitap etmekten uzak. “Kimim? Niçin dünyadayım? Nereye gidiyorum? Dünyanın anlamı nedir?“ gibi sorular cevap bekliyor. Mücerret insan aklının ürünü olan felsefeler tatmin edici cevaplar sunamıyor.
İnsanın, kadimden beri en önde gelen meselelerine en güzel cevabı Kuran veriyor. Her zaman ve zemine nurlar serpen, bütün insan tabakalarına hitap eden İlahi Kitabımız elbette asrımızı da aydınlatmakta. Ancak, umumun istifadesi için, zamanın anlayışına uygun biçimde tefsir edilmesi de bir zaruret. İşte tam da bu noktada Nur Risaleleri devreye giriyor, Kur'an'la insanlar arasında nurani bir köprü oluyor.
Nur Risaleleri veciz eserler. Bazan bir cümlesinde bir kitabın muhtevası yer alıyor. Onu anlamak ve derin manalarına nüfuz etmek ciddi bir gayret istiyor. Araya giren dil engeli ve günümüz insanının pek de alışık olmadığı kendine özgü üslubu sebebiyle bu nurani kitaplara hemen muhatap olmak zor. Şüphesiz, ideal olan bu kitapları bizzat orijinal metninden okumak ve istifade etmektir, ancak bu her zaman mümkün olamayabiliyor.
Peki bu durumda ne yapılmalı, Risaleleri okuyamayanlar, ya da anlayamayanlar onun nurundan mahrum mu kalsınlar?
Hayır? Elinizdeki kitap ve benzerleri güzel bir çözüm yolu veya o yollardan biri gibi görünüyor. Hem Risalelerle buluşamayanlara hakikatları ulaştırması, hem de Risale okuyanların bazı zengin muhtevalı cümleleri daha iyi anlamalarına vesile olması bakımından takdire şayan bir çalışma.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789757762737
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
181
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat