Devletin Yeniden Yapılanması

%20
Devletin Yeniden Yapılanması,Korkmaz Tağma
Türkiye'de mevcut karma sistem ve bürokratik yönetim yapısından kaynaklanan kötülükler, çirkinlikler ve yanlışlıklar soyut kavramlara yüklenerek, siyasi nüfuz ve kudret yıpratılmış, entelektüel bulanıklık oluşturulmuş, dolayısıyla her türlü olumsuzluklar körüklenmiştir. Nitekim, içinde bulunulan olumsuz şartların siyasi nüfuz ve kudretten kaynaklandığına inanan kişi, kurum ve kuruluşlar, demokrasi karşıtı görüş, düşünce ve ideolojilere bel bağlamış ve çözüm yollarını kolektivist metotlarda aramıştır.

Türkiye'de mevcut "karma sistem" ve "bürokratik yönetim yapısı" sürdürüldüğü sürece, AB için öngörülen kriterler teorik olarak yerine getirilse dahi, ülkenin çağdaş medeniyet düzeyinin üzerine ulaştırılması ve Anadolu insanının asrın ve kainatın maddi ve manevi nimetlerinden yararlandırılması mümkün görülmemiştir.

Bu kitapta, evrensel değerlere ve yeniden yapılanma kurallarına göre insana hizmet etmeyi amaçlayan ve Anadolu insanını yönetime, denetime ve karar verme sürecine iştirak ettiren "katılımcı demokratik sistem"in ve "yatay yönetim yapısı"nın Türkiye'de oluşturulması için bir model sunulmuştur.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758578429
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat