Futbolun Arka Bahçesi

%20
Futbolun Arka Bahçesi,Fatih Uraz
Futbolun Arka Bahçesi "Saha dışında yaşanan olaylar bilinmeden futbolu tam anlamak mümkün değil. Maalesef futbolun arka bahçesinden genellikle haber alınamaz. Kulüp yönetiminden başlayıp soyunma odalarına uğramak, sonra yedek kulübesinde küt küt atan kalpleri dinlemek gerekir oysa. Saha dışına kulak verilince hüzün sarar insanı kimi zaman. Bazen de neşeyle dolarsınız. Kâh çocuksu tutumlara rastlarsınız, kâh tüyleri diken diken eden komplolara.

Neyse ki saha dışı sırlar fazla açılıp saçılmaz kamuoyu huzurunda. Böylelikle hep maçları, maçlar esnasında tribünlerde yaşananları biliriz.

Bir de futbolun gazetelere, ekranlara yansımayan ve her bir karesi insan sıcaklığı taşıyan yönü var. Anı geleneği çok alanda olduğu gibi futbolda da doğurgan değildir bu ülkede. Oysa temiz bir yürekle, temiz bir kalemle yansıtılması gereken o kadar çok olay var ki!

Fatih Uraz, bir dönemin efsane kalecisi. Samsun'un, Beşiktaş'ın ve tabii ki Milli Takım'ın unutulmaz file bekçisi o. Ayrıca Anadolu'nun pek çok kentinde teknik direktörlük yaptı. Beşiktaş'ta kaleci antrenörlüğü ile kariyerine yeni başarılar ekledi.

Uraz, uzun bir zamandan beri yeşil sahalara başka bir gözle bakıyor. Spor yazarı olmak, ona hem değişik bir bakış açısı kattı, hem kalemine ayrı bir tat. İlk kitap, 'Kaleciyi Vurun' okurun damağında inanılmaz bir tat bırakmıştı. O ilhamla yeni bir kitaba imza atıyor Fatih hoca.

Eminim, bu kitabın da tadına doyamayacaksınız." Futbolun Arka Bahçesi, Zaman Kitap, 9789758578634, Fatih Uraz
Stok Kodu
9789758578634
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
215
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat