Beden Gücünün Azalmasından Kaynaklanan Tespit Davaları

%20
Beden Gücünün Azalmasından Kaynaklanan Tespit Davaları,Şevket Güney Bi
Beden gücünün azalmasından kaynaklanan tespit davaları konulu çalışmamda, uygulamada sıkça rastlanılan iş kazaları, meslek hastalıkları, sürekli işgöremezlik oranı (uygulamada yanlış bir tabir olmasına rağmen kullanılan maluliyet tespiti) ve bunun dışında ayrıca maluliyet aylığı bağlanması gerektiğinin tespiti davaları üzerinde durulmuştur.

Yaptığım çalışmamda, öncelikle hayat kaynağım canım annem Esma Zübeyde Bigat'a, bugünlere gelmemde büyük emeği olup, şimdi beni çok uzaklarda bir yerlerden mutlaka izleyip mutlu olduklarına inandığım anneannem Sabire Bigat ve dedem Mahmut Şevket Bigat'a yaşadığım sürece minnettarım. Çalışmam sırasında, sabahlara kadar dizlerimin dibinde oturup güzel gözleriyle beni izleyen 04 Ekim 2006 Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde madden yanımdan ayrılan, ancak manen hep yanımda hissettiğim can ORFEM'e, zor günlerimde, rahatsızlığımda hep yanımda olan Fatma Akeller (Fatoş Ablam'a), Av. Sezin Ufuk Ataman'a, Arş. Gör. İbrahim Orkun Atalay'a ve diğer tüm gerçek dostlarıma teşekkür ediyorum.

Bu çalışmamda bana destek olan, yol gösteren çok değerli Hocam Sayın Doç. Dr. Erdem Özdemir'e teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmama katkıda bulunan Sayın Av. Erdal Üner'e ve Sayın Av. Emel Üner'e yapılan emeğe her koşulda, her ne olursa olsun, her zaman saygım olduğundan teşekkür ediyorum.

Çalışmama değer verip yayımlayan, baskısından en ufak noktasına kadar emeği geçen Zigana Yayınevi sahibi Sayın Hilmi Akman'a ve ayrıca kitabın dizgisini ve tasarımını büyük bir titizlikle hazırlayan Sayın Sami Abbas'a ve yayınevi çalışanlarına, kapak tasarımı yapan Sayın Cem Abbas'a, tashih ve redaksiyonunu büyük bir titizlikle yapan Sayın Ruken Kızıler'e de teşekkür ederim.

Yaptığım bu üç senelik çalışmayı kesin olarak yayınlatma kararını, birçok hukukçu meslektaşımdan ve bu tür problemleri olan birçok kişiden gelen yoğun talepler nedeniyle verdim. Siz değerli okuyucularımın eleştirilerine de her zaman açığım.

Huzurunuzdaki bu çalışmayı yapmamın sebebi, uygulamada bu tip tespit davalarına ihtiyaç duyulması ve bu konuyla ilgili yeterli bir çalışmanın yapılmamış olmasıdır.
Umarım bu ilk kitabım, bu konularla ilgilenen herkes için faydalı olur.
Stok Kodu
9789750170089
Boyut
160-230
Sayfa Sayısı
546
Basım Tarihi
2008-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat