Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%22
Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş,Berch Berberoğlu

Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş: Eleştirel Perspektif

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 17,16 TL
Kazancınız : 4,84 TL
%22
Temin süresi 5 iş günüdür.
Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş: Eleştirel Perspektif
Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş: Eleştirel Perspektif
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
17.16

19. yüzyıldan erken 20. yüzyıla kadarki dönemin en önemli klasik ve çağdaş sosyal teorisyenlerini konuya yeni olan öğrencilerle tanıştırmayı amaçlayan bu kitap aynı zamanda teorisyenlerin fikirlerini kendi sözleriyle ifade etmesine öncelik verilen makalelerle sosyal teoriye yönelik daha ileri çalışmalarda temel oluşturması için ilk adım olma niteliği taşıyor. Berch Berberoglu, Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş adlı bu kitabında topluma dair gelişkin bir anlayış oluşturmada kuramsal yaklaşımın önemini vurgulayarak sosyal teorinin olguların ham hallerini biçimlendirmedeki rolünü ön plana çıkarıyor. Berberoglu, tarihsel materyalizmin ilkelerini temel alan sosyal analiz anlayışıyla sosyal sınıfların toplumda oynadığı merkezî role dikkat çekerek kendisinin de bu kitabı hazırlarken “üretim ilişkileri açısından tanımlanan sınıfsal yapıyı, sınıf mücadelesini ve sınıf çatışmasını klasik ve çağdaş teorisyenlerin analizlerinde“ temel argüman olarak ele aldığını vurguluyor.

 • Açıklama
  • 19. yüzyıldan erken 20. yüzyıla kadarki dönemin en önemli klasik ve çağdaş sosyal teorisyenlerini konuya yeni olan öğrencilerle tanıştırmayı amaçlayan bu kitap aynı zamanda teorisyenlerin fikirlerini kendi sözleriyle ifade etmesine öncelik verilen makalelerle sosyal teoriye yönelik daha ileri çalışmalarda temel oluşturması için ilk adım olma niteliği taşıyor. Berch Berberoglu, Klasik ve Çağdaş Sosyal Teoriye Giriş adlı bu kitabında topluma dair gelişkin bir anlayış oluşturmada kuramsal yaklaşımın önemini vurgulayarak sosyal teorinin olguların ham hallerini biçimlendirmedeki rolünü ön plana çıkarıyor. Berberoglu, tarihsel materyalizmin ilkelerini temel alan sosyal analiz anlayışıyla sosyal sınıfların toplumda oynadığı merkezî role dikkat çekerek kendisinin de bu kitabı hazırlarken “üretim ilişkileri açısından tanımlanan sınıfsal yapıyı, sınıf mücadelesini ve sınıf çatışmasını klasik ve çağdaş teorisyenlerin analizlerinde“ temel argüman olarak ele aldığını vurguluyor.

   Link
   :
   https://www.kitapvekitap.com/kitap/istanbul-bilgi-universitesi-yayinlari/berc-berberoglu/klasik-ve-cagdas-sosyal-teoriye-giris-elestirel-perspektif.html
   Stok Kodu
   :
   9786053991045
   Boyut
   :
   160-230
   Sayfa Sayısı
   :
   290
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009-08
   Çeviren
   :
   Can Cemgil,
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat