Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%8
Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir? Nasıl Kurulur?,Erdem Sezer Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir? Nasıl Kurulur?,Erdem Sezer

Küçük ve Orta Boy İşletmelerde Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir-Nasıl KurulurKüçük ve Orta Boy İşletmelerde

Liste Fiyatı : 18,52TL
İndirimli Fiyat : 17,04TL
Kazancınız : 1,48TL
9789755401157
581866
Küçük ve Orta Boy İşletmelerde Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir-Nasıl Kurulur
Küçük ve Orta Boy İşletmelerde Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir-Nasıl Kurulur Küçük ve Orta Boy İşletmelerde
Bilim Teknik Yayınevi
17.04
1970'li yılların ortalarında bütün dünyada ve özellikle Avrupa'da meydana gelen petrol krizi tüketici taleplerinde büyük daralmalar oluşturmuştu. Yükselen maliyetler nedeniyle satışlarda azalmalar söz konusu olmuş, bu da şirketleri yeni arayışlara yöneltmişti. Bu arayışların başında maliyetleri en aza indirmenin yollarını bulabilmek geliyordu. Bu bağlamda A.B.D.'de, Japonya'da ve Avrupa'da AR-GE çalışmaları ile yeni ürünler üretmek de ayrı bir çıkış yolu olmuştu. Buna ilaveten Japonlar, ihracatta A.B.D. ve Avrupa'yı sıkıştıran yeni bir kalite anlayışı geliştirdiler. Bu yeni kalite anlayışının adı "Toplam Kalite Yönetimi" idi. Bu yöntemle Japonya'nın 1970'li yıllardaki rekabeti özellikle Amerikan şirketlerini tehdit etmeye başlamıştı. Artık tüketiciler satın alma kararlarını verirken standart ürünleri değil, kendi arzularını tatmin eden, kişisel zevklerini karşılayan ürünleri alıyorlardı. Bu durumda Amerika ve Avrupa'da da şirketler kalite anlayışlarını hızla değiştirmeye koyuldular. Işletmeler sadece imalatı değil, sistemlerinin tamamını mercek altına aldılar.
 • Açıklama
  • 1970'li yılların ortalarında bütün dünyada ve özellikle Avrupa'da meydana gelen petrol krizi tüketici taleplerinde büyük daralmalar oluşturmuştu. Yükselen maliyetler nedeniyle satışlarda azalmalar söz konusu olmuş, bu da şirketleri yeni arayışlara yöneltmişti. Bu arayışların başında maliyetleri en aza indirmenin yollarını bulabilmek geliyordu. Bu bağlamda A.B.D.'de, Japonya'da ve Avrupa'da AR-GE çalışmaları ile yeni ürünler üretmek de ayrı bir çıkış yolu olmuştu. Buna ilaveten Japonlar, ihracatta A.B.D. ve Avrupa'yı sıkıştıran yeni bir kalite anlayışı geliştirdiler. Bu yeni kalite anlayışının adı "Toplam Kalite Yönetimi" idi. Bu yöntemle Japonya'nın 1970'li yıllardaki rekabeti özellikle Amerikan şirketlerini tehdit etmeye başlamıştı. Artık tüketiciler satın alma kararlarını verirken standart ürünleri değil, kendi arzularını tatmin eden, kişisel zevklerini karşılayan ürünleri alıyorlardı. Bu durumda Amerika ve Avrupa'da da şirketler kalite anlayışlarını hızla değiştirmeye koyuldular. Işletmeler sadece imalatı değil, sistemlerinin tamamını mercek altına aldılar.
   Stok Kodu
   :
   9789755401157
   Boyut
   :
   0x0
   Sayfa Sayısı
   :
   206
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014-01
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat