Kurumlara Sosyolojik Bakış

%20
Kurumlara Sosyolojik Bakış,Sevinç Güçlü

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,40 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“Sosyolojinin önemli alanlarından biri olan Kurumlar Sosyolojisi alanında Türkiye'de kapsamlı ve derli toplu bir kaynak eser bulmanın çok güç olduğunu biliyoruz. Kitabımızın amacı, bu konuda kapsamlı ve güvenilir bir eser ile konuya ilgi duyanlara yararlı olmak, araştırmacılara ilk elden bir kaynak temin etmek ve bu konudaki temel bilgi ve kaynaklara ulaşılmasını sağlamaktır.
Her bir kurum, yazarları tarafından çağdaş düzeyde, bu konuda ulaşılan son bilgilerin de ışığında ele alınmaya çalışıldı. Okuyucuyu yeni araştırmalara yönlendirip isteklendirmek, ufkunu genişletmek, konuyla ilgili yeni; yerli ve yabancı kaynaklara olabildiğince yer vermek, her bir kurumu akıcı ve titiz bir dille kaleme almak gibi özellikler de bu kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen değerli meslektaşlarımın dikkat ettiği diğer noktalardı.
Aile, ekonomi, siyaset, din, eğitim, iletişim, hukuk, sağlık, spor öncelikle bu kitapta ele alınan kurumlardır.
Bu çalışma hazırlanırken, kurumların önemi, ortaya çıkışı, tarihçesi, işlevleri, kuruma ilişkin temel kavramlar, kuruma ilişkin teoriler ve analiz biçimleri, kurumlar arası ilişkiler, Türkiye'deki ve diğer toplumlardaki durumlarına ilişkin bilgilere de yer verilmeye çalışıldı.“
Prof. Dr. Sevinç Güçlü
(Arka Kapak)
Kategori No
Kategori
Yazar No
Resim Sayısı
Link
https://www.kitapvekitap.com/kitap/birey-yayincilik/derleme/kurumlara-sosyolojik-bakis.html
Stok Kodu
9789752640580
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
536
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat