Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Kuran-ı Kerim ve Açıklamalı Meali - Orta Boy,Elmalılı Muhammed Hamdi Y

Orta Boy Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali (Bilg. Hattı) (Ciltli)Bilgisayar Hatlı

Liste Fiyatı : 40,00 TL
İndirimli Fiyat : 28,00 TL
Kazancınız : 12,00 TL
Orta Boy Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali (Bilg. Hattı) (Ciltli)
Orta Boy Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali (Bilg. Hattı) (Ciltli) Bilgisayar Hatlı
Huzur Yayınevi
28.00
Yayınevimizin çıkarmış olduğu Kuran-ı Kerim bu meal; Elmalılı Hamdi Yazırın mealinin Prof. Dr. Sadi Çögenli sadeleştirmesidir. Sadeleştirilme yapılırken merhumun devrik cümlelerinin korunmasına dikkat edilmiş, üslubunun muhafaza edilmesine azami gayret gösterilmiştir. Sadeleştirmede izah edilmesi gereken yerlerde dipnotlarla açıklamalara gidilmiştir. Bir ayeti açıklamaya yardım eden diğer ayet veya ayetler o ayetin sonunda sûre ve âyet numarası verilerek Kuranı yine Kuran ile tefsir yoluna gidilmiştir.
Mushafları, hat kaidelerine uygun şekilde bilgisayarda dizilip, estetik de gözetilerek hattat tarafından elle harekelendirilmiştir. Dolayısıyla mushafları da kolay okunabilmektedir.
 • Açıklama
  • Yayınevimizin çıkarmış olduğu Kuran-ı Kerim bu meal; Elmalılı Hamdi Yazırın mealinin Prof. Dr. Sadi Çögenli sadeleştirmesidir. Sadeleştirilme yapılırken merhumun devrik cümlelerinin korunmasına dikkat edilmiş, üslubunun muhafaza edilmesine azami gayret gösterilmiştir. Sadeleştirmede izah edilmesi gereken yerlerde dipnotlarla açıklamalara gidilmiştir. Bir ayeti açıklamaya yardım eden diğer ayet veya ayetler o ayetin sonunda sûre ve âyet numarası verilerek Kuranı yine Kuran ile tefsir yoluna gidilmiştir.
   Mushafları, hat kaidelerine uygun şekilde bilgisayarda dizilip, estetik de gözetilerek hattat tarafından elle harekelendirilmiştir. Dolayısıyla mushafları da kolay okunabilmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789758666959
   Boyut
   :
   170-240
   Sayfa Sayısı
   :
   640
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2011-07
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   Şamua
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat