Resimli ve Haritalı Dünya Coğrafyası (Ciltli)

%25
Dünya Coğrafyası,İbrahim Atalay

Liste Fiyatı : 110,00 TL
İndirimli Fiyat : 82,50 TL

Havale/EFT ile 81,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 82 puan kazanacaksınız)
   82

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Son yıllarda küreselleşme olgusunun gündeme gelmesiyle ülkeler arasında bilimsel, ekonomik ve kültürel ilişkiler daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Ülkeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde ülkelerin tüm özelliklerinin tanınması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle dünya genelinde ülkeler coğrafyasına ayrı bir önem verilmeye başlanmıştır. Bu kitabın hazırlanmasında güdülen amaç da dünyayı ve ülkeleri tanıtmaya katkı sağlamaktır.
Dünya Coğrafyası'nın işlenmesine kıtasal açıdan yaklaşılmış; kıtalar doğal, sosyal ve ekonomik özelliklerine göre bölgelere ayrılmış ve her bölgedeki ülkeler hakkında genel bilgiler verilmiştir.
Ülkelerin kimlik kartlarında; kişi başına satınalma gücünü gösteren milli gelir, okuma yazma bilenlerin oranı, ortalama ömür, nüfus artışı, kent nüfusu ve çalışabilir nüfus oranları gibi veriler kullanılmıştır. Bundan amaç ilk bakışta ülkelerin sosyal ve ekonomik özellikleri hakkında bilgi edinmektir. Ayrıca ülkelerin gelişmelerinde sosyal, siyasal ve kültürel özelliklerin önemi vurgulanmış; ekonomik yönden ilerlemede doğal ortamla, yetişmiş insan gücü arasındaki ilişkilerin önemi belirtilmeye çalışılmıştır.

Stok Kodu
9789751016782
Boyut
205-285
Sayfa Sayısı
549
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-06
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Tacikçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat