Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider?

%30
Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider?,Swami Sivananda

Liste Fiyatı : 21,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Ecel gelince can bedenden ayrılır. Ten, eski bir hırka gibi bir yana atılır. Topraktan gelen ten toprağa, ezeli nurdan gelmiş ruh da kendi yerine gider.
Mevlana
Ölümden sonra yaşam sorunu çok eski zamanlardan beri insanoğlunun zihnini meşgul etmektedir. Yaşamın ölümden sonra devam edip etmeyeceği ve ölümden sonra ruha ne olacağı sorusu insanı hep meraklandırmştır. Elinizdeki bu kitap adından da anlaşılacağı üzere bu konuyu açıklıyor ve çağlar öncesinden gelen soruya bir cevap arıyor.
Ünlü yoga ustası Swami Sivananda'nın konuşmalarından derlenmiş bu kitap başta Hindu bakış açısına göre ölümden sonraki Ruhun oluş hallerini karma ve genedoğum inancına dayandırarak anlatmaktadır..
Kitapta aynı zamanda Müslümanlık, Musevilik ve Hıristiyanlık gibi tek tanrılı dinlerin ölümden sonraki yaşama dair inançları ve bu inançların nereden kaynaklandığı ile ilgili düşünceler bulunmakta; Pisagor, Eflatun, Schopenhauer gibi batı düşüncesinde etkili olmuş felsefecilerin de konuya ilişkin yaklaşımları sergilenmektedir.
Ayrıca kitabı türkçe yayına hazırlayan tarafından derlenmiş, konu ile örtüşen Yunus Emre'den, Mevlana'dan, Buda'dan, Dalai Lama'dan da alıntılar bulunmaktadır.
Yaşamın fiziksel ölümden sonra bile devam edebilen bir şey olduğuna inananlar ve inanmayanlar için...

Stok Kodu
9789756529478
Boyut
150-200
Sayfa Sayısı
172
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Suat Ertüzün,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat