Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Samuraylar Arasında Aşk,İhara Saikaku

Samuraylar Arasında Aşk

Liste Fiyatı : 15,00TL
İndirimli Fiyat : 12,00TL
Kazancınız : 3,00TL
%20
Temin süresi 5 iş günüdür.
Samuraylar Arasında Aşk
Samuraylar Arasında Aşk
Okuyan Us Yayın
12.00
Adlarına samuray denilen, şeref ve cesaret timsali, asil ruhlu yılmaz savaşçılar arasında aşk ve şehvet yaşanabileceği olasılığı, erkeklik, cengâverlik gibi imparatorluk örgütlenmesinin temel kavramlarının geleneksel algılayış biçimlerini de zorlar; bu çeşit değerleri, kavramları yeniden ve derinden sorgulamaya götürür. Bir devlet biçimi olarak imparatorluk kadar, bir ideoloji olarak erkeklik imparatorluğu da önemlidir. Devlet, gündelik hayatta yapılanır. Birinin imparatorluğu olmadan, diğerininki geçerlik ve işlerlik kazanamaz. Bu anlamda elinizdeki kitap tek başına önemli bir işlev görüyor. Erkekler arasında yaşanan şiddet ve düşmanlığın öbür yüzünü gösteriyor bize. Eril iktidarın gündelik hayat örgütlenmesinde şiddet ile şehvet, birbirlerinin iki yüzü gibidir. Bu durumda dövüşmek ile sevişmek aynı kapıya çıkar. Kitaptaki hikâyelerde göreceğiniz gibi, sınıf ve hiyerarşi içeren eril şiddet, aşkında ve şehvetinde de ölümü, yıkımı beraberinde getirir. Ne denli sakin anlatılmış olsalar da, kitaptaki hikâyeler, değerler arasında bir seçim yapma zorunluluğu içermesi ve bu seçimde ölümün her an pusuda bekleyen bir olasılık olarak ortaya çıkması nedeniyle trajik niteliktedir.
(Murathan Mungan'ın “Samuraylar Arasında Aşk İçin Yukarıdan Aşağıya Yazılmış Birkaç Dikey Söz“ adlı önsözünden alıntı yapılmıştır.)
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
 • Açıklama
  • Adlarına samuray denilen, şeref ve cesaret timsali, asil ruhlu yılmaz savaşçılar arasında aşk ve şehvet yaşanabileceği olasılığı, erkeklik, cengâverlik gibi imparatorluk örgütlenmesinin temel kavramlarının geleneksel algılayış biçimlerini de zorlar; bu çeşit değerleri, kavramları yeniden ve derinden sorgulamaya götürür. Bir devlet biçimi olarak imparatorluk kadar, bir ideoloji olarak erkeklik imparatorluğu da önemlidir. Devlet, gündelik hayatta yapılanır. Birinin imparatorluğu olmadan, diğerininki geçerlik ve işlerlik kazanamaz. Bu anlamda elinizdeki kitap tek başına önemli bir işlev görüyor. Erkekler arasında yaşanan şiddet ve düşmanlığın öbür yüzünü gösteriyor bize. Eril iktidarın gündelik hayat örgütlenmesinde şiddet ile şehvet, birbirlerinin iki yüzü gibidir. Bu durumda dövüşmek ile sevişmek aynı kapıya çıkar. Kitaptaki hikâyelerde göreceğiniz gibi, sınıf ve hiyerarşi içeren eril şiddet, aşkında ve şehvetinde de ölümü, yıkımı beraberinde getirir. Ne denli sakin anlatılmış olsalar da, kitaptaki hikâyeler, değerler arasında bir seçim yapma zorunluluğu içermesi ve bu seçimde ölümün her an pusuda bekleyen bir olasılık olarak ortaya çıkması nedeniyle trajik niteliktedir.
   (Murathan Mungan'ın “Samuraylar Arasında Aşk İçin Yukarıdan Aşağıya Yazılmış Birkaç Dikey Söz“ adlı önsözünden alıntı yapılmıştır.)
   (Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
   Stok Kodu
   :
   9789758420940
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2009-02
   Çeviren
   :
   Fatih Özgüven,
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat