Sanal Ortamda Halkla İlişkiler

%7
Sanal Ortamda Halkla İlişkiler,İdil Sayımer

Liste Fiyatı : 19,50 TL
İndirimli Fiyat : 18,14 TL

Havale/EFT ile 17,92 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Elektronik iletişim araç ve sistemlerinin kısa sürede tüm dünyada yaygınlaşmasıyla, gerçekle görüntüyü birbirinden ayırabilmenin güçleştiği bir sanal dünya düzeni yaşamaktayız. Sanal ortam gerçek dünyadan farklı bedensiz bir ortamda yarattığı özgürlük alanı ile geniş bir kitlesel etki ve çekim oluşturmaktadır.
Öte yandan bilgi ve iletişim teknolojilerince sağlanan olanaklardan en üst düzeyde yararlanan gelişmiş ülkelerin kazandığı küresel rekabet üstünlüğü, onların gelişmemiş ülkeler üzerinde yeni bir tür sömürgecilik yaratmakta oldukları kaygısını da beraberinde getirmektedir. Sayısal uçurum, gelişmekte olan ülkelerin ve toplumun belli kesimlerinin bilgiye ulaşmasında yaşanan eşitsizlikten kaynaklanmakta ve bu ülkelerin enformasyon toplumuna dönüşüm süreçlerini yavaşlatmaktadır.
Sanal ortamın sunduğu özgür ve demokratik dünyada daha fazla seslerini duyurma olanağı bulan birey ve kitleler bir taraftan da çokseslilikten kaynaklanan bilgi kirlenmesi içinde kendilerine ait birçok bilgiyi açığa çıkartarak kolay erişilebilir, etkilenebilir ve gözetlenebilir duruma gelmektedir. Bu bağlamda yeni iletişim teknolojilerinin hangi küresel aktörlere hizmet ettiği sorusu akademik dünyada giderek daha fazla tartışılmaktadır.
Başlattığı bütün tartışmalarla birlikte toplumsal yaşamı her boyutta etkileyen teknolojik gelişmeler, halkla ilişkiler sürecini yeniden şekillendirmekte ve alana yeni bir uzmanlık dalı katarak zenginleştirmektedir. Dolayısıyla halkla ilişkiler uygulamacılarının gerek kurum içi, gerekse kurum dışı kamularla etkili ve verimli iletişim kurmak için yeni teknolojileri kullanabilecek donanıma sahip olmaları gerekmektedir.
Günümüzde kuruluşlar geleneksel iletişim yöntemlerine, sanal ortamı ve web temelli uygulamaları katarak ürün ve hizmetler kadar iş modelleri açısından da rekabetçi avantaj kazanma şansı yakalayabileceklerdir.
(Önsöz'den)
İçindekiler
1. Bölüm: Enfermasyon Toplumu ve İnternet'in Doğuşu
1. Sanayi Sonrası Dönem; Bilgi/Enformasyon Toplumu
2. Enformasyon Otoyolu'ndan İnternet'e Tarihsel Gelişim Süreci
3. İnternet ve Yeni Kamusal Alan
2. Bölüm: Sanal Ortamda Stratejik Halkla İlişkiler Yönetimi
1. Halkla İlişkiler İşlevi Yönünden Yeni İletişim Uygulamaları
2. Halkla İlişkiler ve Sanal Topluluklar
3. Sanal Ortamda İlişki Yönetimi ve Etkileşim
4. Sanal Ortamda Halkla İlişkilerin Araçları ve Ortamları
5. İnternet Devrimi'nin Halkla İlişkilerin İşleyişi Üzerindeki Etkileri
3. Bölüm: Sanal Ortamda Sosyal Paydaşlarla İlişkiler ve Kriz İletişimi
1. Sanal Ortamda Sosyal Paydaşlarla İlişkiler
2. Kriz Dönemlerinde Sanal Ortamda Sosyal Paydaşlarla İlişkiler
Sonuç
Kaynakça

Stok Kodu
9789752957886
Boyut
165-235
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat