Sanatın Öyküsü

%20
Sanatın Öyküsü,Ernst H. Gombrich

Liste Fiyatı : 130,00 TL
İndirimli Fiyat : 104,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 104 puan kazanacaksınız)
   104

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
“Sanatın Öyküsü“, bugüne kadar yayımlanmış sanat kitapları arasında en tanınmış olanlarından biridir. Bilinen ilk mağara resimlerinden, günümüzün deneysel sanatlarına kadar uzanan geniş bir dönemi ele alan önemli bir başlangıç kitabı olarak, yayımlandığı günden beri rakipsizdir. Profesör Gombrich, sanat alanındaki derin bilgisini, anlattığı sanat çalışmalarına duyduğu sevgi ile birleştirip iletebilen gerçek bir usta olarak kabul edilmiştir.
“Sanatın Öyküsü“nün dünya çapında kazandığı başarı, yazımındaki yalınlığa ve açıklığa dayanır. Yazar amacını, “daha iddialı çalışmaların sayfalarını dolduran çok sayıdaki isim, dönem ve üslubu kolay anlaşılır birşekilde düzenlemek“ olarak tanımlar. Yazar, görsel sanatların psikolojisi konusundaki bilgilerini de kullanarak, sanat tarihini, “içindeki her eserin geçmişle bir bağ kurup, geleceğe işaret ettiği, sürekli iç içe geçen ve değişen gelenekler dizisi“ ve “bugünü piramitlerin çağına bağlayan canlı bir zincir“ olarak görmemizi sağlamıştır.
“Sanatın Öyküsü“, yeni biçimi, tekrar elden geçirilen resimleri ve genişletilen metni ile, sanata yeni başlayanlar için ilk seçenek olma özelliğini sürdürüyor.

Stok Kodu
9789751406958
Boyut
176-245
Sayfa Sayısı
688
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2015-06
Çeviren
Erol Erduran, Ömer Erduran
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat