Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine Günlüklerde Bir Ömür II,Eyüp Duru Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine Günlüklerde Bir Ömür II,Eyüp Duru

Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine 1913 1915 Günlüklerde Bir Ömür II

Liste Fiyatı : 28,00TL
Temin süresi 4 iş günüdür.
Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine 1913 1915 Günlüklerde Bir Ömür II
Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine 1913 1915 Günlüklerde Bir Ömür II
Sahaf - İş Bankası Kültür Yayınları
28.00
Balkan Savaşı'nda Edirne'nin Bulgar ordusunun eline geçmesinden sonra, esir olarak Sofya'ya gönderilen dönemin kumandanları Şu¨kru¨ Paşa, İsmail Paşa, Rifat Paşa ve Kâzım Karabekir'in de aralarında olduğu on beş kişilik kurmay subay kafilesinde Eyu¨p Durukan da bulunuyordu. Eyu¨p Durukan ilk satırlarını savaşın arifesinde yazdığı gu¨nlu¨ğu¨nu¨, Sofya Splendid Otel'de yedi ay su¨ren esareti sırasında ve sonrasında da tutmaya devam etti. Durukan esaret gu¨nlerini, dönu¨şu¨nde Du¨nya Savaşı'nın eşiğinde bulduğu memleketin askeri ve siyasi ortamını, Çanakkale Muharebeleri dahil Bu¨yu¨k Harp'in ilk yıllarını yaşadıklarına, okuduklarına, duyduklarına ve belgelere dayanarak aktarıyor. Bu ku¨lliyatın Balkan Harbi'nde Edirne Kuşatması adıyla yayımladığımız ilk cildinde, Edirne Kuşatması'na dair pek çok yeni bilgi ve belge okurla buluştu. Gu¨nlu¨klerin bu yeni cildi, hem esaret hayatına dair ayrıntılarla hem de Çanakkale ve İstanbul boğazlarındaki topçuluk çalışmalarına dair bilgilerle, döneme ilişkin var olan kaynaklara önemli katkılarda bulunuyor.
 • Açıklama
  • Balkan Savaşı'nda Edirne'nin Bulgar ordusunun eline geçmesinden sonra, esir olarak Sofya'ya gönderilen dönemin kumandanları Şu¨kru¨ Paşa, İsmail Paşa, Rifat Paşa ve Kâzım Karabekir'in de aralarında olduğu on beş kişilik kurmay subay kafilesinde Eyu¨p Durukan da bulunuyordu. Eyu¨p Durukan ilk satırlarını savaşın arifesinde yazdığı gu¨nlu¨ğu¨nu¨, Sofya Splendid Otel'de yedi ay su¨ren esareti sırasında ve sonrasında da tutmaya devam etti. Durukan esaret gu¨nlerini, dönu¨şu¨nde Du¨nya Savaşı'nın eşiğinde bulduğu memleketin askeri ve siyasi ortamını, Çanakkale Muharebeleri dahil Bu¨yu¨k Harp'in ilk yıllarını yaşadıklarına, okuduklarına, duyduklarına ve belgelere dayanarak aktarıyor. Bu ku¨lliyatın Balkan Harbi'nde Edirne Kuşatması adıyla yayımladığımız ilk cildinde, Edirne Kuşatması'na dair pek çok yeni bilgi ve belge okurla buluştu. Gu¨nlu¨klerin bu yeni cildi, hem esaret hayatına dair ayrıntılarla hem de Çanakkale ve İstanbul boğazlarındaki topçuluk çalışmalarına dair bilgilerle, döneme ilişkin var olan kaynaklara önemli katkılarda bulunuyor.
   Link
   :
   https://www.kitapvekitap.com/sofya-esaretinden-canakkale-zaferine-1913-1915
   Stok Kodu
   :
   9786053321873
   Boyut
   :
   13x4
   Sayfa Sayısı
   :
   560
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014-01
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat