Staja BaşlamaHazırlık Kılavuzu 2002

%20
Staja Başlama,Türkay Tan

Liste Fiyatı : 21,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bu kitapla hedeflenen, serbest muhasebeci mali müşavir adaylarının Ankara'da yapılmakta olan staj başlatma sınavında başarılı olmalarını sağlamaktadır. Staj başlatma sınavı; muhasebe, hukuk, muhasebe denetimi ve mali analiz olmak üzere dört ana başlık altında toplanmaktadır.
Birinci bölümde muhasebe alanında 25 soru sorulmaktadır. Muhasebe alanında kısaca genel muhasebe, tek düzen hesap planının işleyişi, muhasebenin temel kavramları, envanter ve bilanço, şirketler muhasebesi ve maliyet muhasebesi gibi konu ve dersler yer almaktadır.
İkinci bölümde hukuk alanında 25 soru sorulmaktadır. Hukuk alanında kısaca 3568 sayılı serbest muhasebecilik, serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mevzuatı, SSK mevzuatı, Bağ-Kur mevzuatı, Vergi Usul Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu, İş hukuku gibi konularda sorular sorulmaktadır.
Üçüncü bölümde muhasebe denetimi alanında 25 soru sorulmaktadır. Muhasebe denetimi alanında kısaca denetim türleri, iç kontrol sistemi, çalışma kağıtları, genel kabul görmüş denetim standartları, raporlama standartları, sermaye piyasası kanununa göre denetim şekilleri gibi konularda sorular sorulmaktadır.
Dördüncü bölümde mali analiz alanında 25 soru sorulmaktadır. Mali analiz alanında kısaca mali tablolar, analiz teknikleri, analiz çeşitleri ve oranlar konularında sorular sorulmaktadır.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9799752971065
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
458
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat