Tarihsel Boyutuyla Kur’an-ı Kerim Öğretimi ve Reisü’l KurralıkTarihsel Boyutuyla Kur'an-ı Kerim Öğretimi

%20
Reisü'l Kurralık,Recep Akakuş

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in bizlere bildirdiğine göre, Kur'an-ı Kerim'in okunuş biçiminde “Kıraat“ ve “Tilavet“ adı verilir. Bunun da nasıl yapılacağı yine Kur'an-ı Kerim'de -kelime olarak- “Kur'an“ adı, 70 kadar yerde geçmektedir.
Kur'an-ı Kerim, Hz. Peygamber'e “Kıraat“ olarak indirilmiştir. Diğer peygamberlere indirilmiş olan ilahi mesajlardan en çarpıcı ayrıcalığı da bu özelliğidir. Bu nedenle Kur'an-ı Kerim'in, yazımı kadar, kıraati de önemlidir. Hatta vahyin inzalinde “Kıraat“, kitabetten öncedir. Bilindiği üzere Hz. Peygamber (s.a.v.), vahiy yoluyla aldığı ilahi mesajları -önce- ashabına belletmiştir. Ardından da vahiy katiplerine yazdırtmıştır. Kur'an-ı Kerim'in, hiç bir tahrife uğramadan günümüze kadar aynen intikalini bu peygamberi sistem ve uygulama sağlamıştır.
Kur'an-ı Kerim'in tamamını hafızasına alan kişiye, “Hafız“ adı verilirken Kur'an-ı Kerim'i, değişik Arap Dili Lehçelerine, şive ve ağızlarına göre okuyan kişiye de “Kari“ veya bu kelimenin çoğulu olarak kullanılan “Kurra“ adı verilmiştir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9786055996116
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
63
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat