Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Tıbbın Hastalığı I,Brian Inglis

Tıbbın HastalığıÇağın Hastalıklarına ve Modern Tıbba Bir Bakış 1Çağın Hastalıklarına ve Modern Tıbba Bir Bakış

Liste Fiyatı : 12,00TL
İndirimli Fiyat : 8,40TL
Kazancınız : 3,60TL
%30
Temin süresi 5 iş günüdür.
Tıbbın HastalığıÇağın Hastalıklarına ve Modern Tıbba Bir Bakış 1
Tıbbın HastalığıÇağın Hastalıklarına ve Modern Tıbba Bir Bakış 1 Çağın Hastalıklarına ve Modern Tıbba Bir Bakış
İnkılâb Yayınları
8.40
70li yıllar, modern tıbdan duyulan hayal kırıklığının giderek arttığını gösteren işaretlere tanık oldu. Ivan Illichin Medical Nemesis, Barbara Gordonun Im Dancing As Fast As I Cani gibi tıb kurumunda ağır tenkitler getiren kitaplar çok satanlar listesine girdi. Bu arada alternatif tedavileri uygulayanlar benzersiz bir ilgi patlamasının odağı olmaya başladılar. Niçin? Brian Inglis nerde yanlış yapılmış olduğunu açığa çıkarabilmek için, kalp krizi ve kanserden basit bir soğuk algınlığına, hastalığın sebepleri ve seyri konusundaki delilleri gözden geçirmeye karar verdiğinde modarn ve alternatif tıbbın tarihini yazmış bulunuyordu. 40lı, 50li yılların harika ilâçlarının yarattığı zafer sarhoşluğuyla oluşan büyük hülyaları tıb bilimi neden gerçekleştirememişti? Inglisin bulguları yapılan tenkitleri haklı çıkarıyor, güçlü prestij sahibi tıb camiasının, bu konumunu tehlikeye atmak istemediğini ortaya koyuyordu.
 • Açıklama
  • 70li yıllar, modern tıbdan duyulan hayal kırıklığının giderek arttığını gösteren işaretlere tanık oldu. Ivan Illichin Medical Nemesis, Barbara Gordonun Im Dancing As Fast As I Cani gibi tıb kurumunda ağır tenkitler getiren kitaplar çok satanlar listesine girdi. Bu arada alternatif tedavileri uygulayanlar benzersiz bir ilgi patlamasının odağı olmaya başladılar. Niçin? Brian Inglis nerde yanlış yapılmış olduğunu açığa çıkarabilmek için, kalp krizi ve kanserden basit bir soğuk algınlığına, hastalığın sebepleri ve seyri konusundaki delilleri gözden geçirmeye karar verdiğinde modarn ve alternatif tıbbın tarihini yazmış bulunuyordu. 40lı, 50li yılların harika ilâçlarının yarattığı zafer sarhoşluğuyla oluşan büyük hülyaları tıb bilimi neden gerçekleştirememişti? Inglisin bulguları yapılan tenkitleri haklı çıkarıyor, güçlü prestij sahibi tıb camiasının, bu konumunu tehlikeye atmak istemediğini ortaya koyuyordu.
   Resim Sayısı
   :
   1
   Link
   :
   https://www.kitapvekitap.com/kitap/inkilab-yayinlari/brian-inglis/tibbin-hastaligicagin-hastaliklarina-ve-modern-tibba-bir-bakis-1.html
   Stok Kodu
   :
   9789757560098
   Boyut
   :
   135-195
   Sayfa Sayısı
   :
   159
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1990-03
   Çeviren
   :
   Murad D. Çekin,
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat