Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%8
Turgutoğulları - Konya'daki Eserleri ve Kadınhanı,İsmet Temel Turgutoğulları - Konya'daki Eserleri ve Kadınhanı,İsmet Temel

Turgutoğulları-Konyadaki Eserleri ve Kadınhanı

Liste Fiyatı : 12,00TL
İndirimli Fiyat : 11,04TL
Kazancınız : 0,96TL
Turgutoğulları-Konyadaki Eserleri ve Kadınhanı
Turgutoğulları-Konyadaki Eserleri ve Kadınhanı
Çizgi Kitabevi
11.04
Kadınhanı, Anadolu'daki eski yerleşim yerlerindendir. Pek çok medeniyete beşiklik eden ilçe, Turgutoğullarının tesis ettiği vakıflarla gelişmiş, tarih sahnesindeki önemi Selçuklulardan itibaren daha da artmıştır. Kadınhanı; kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan, Selçuklu ile İslamlaşan, Osmanlı ile gelişen, Cumhuriyetle de hayatiyetini devam ettiren bir ilçedir. Bunun için bu şehrin zenginliklerinin ortaya konulması ve insanımızın bilgilendirilmesi gerekmektedir. Sevmek, bilmek ve tanımak ile mümkündür. Şehrin tarihini yazmak bir milletin tarihini yazmanın ayrı bir şeklidir. Günümüzde şehir tarihi insanların ciddi manada dikkatlerini çekmeye başlamıştır. Bu çalışmada; Ankara İlâhiyat Fakültesi Kütüphanesi'nde 73 demirbaş numarasıyla kayıtlı olan "Turgudoğulları ve Konya'daki Eserleri" isimli el yazması defter, günümüz Türkçesine çevrilerek özeti yapılmıştır. Ayrıca Kadınhanı-Turgutlu mahallesi demografik, sosyo-ekonomik ve kültürel yönden incelemeye tabi tutulmuştur.
 • Açıklama
  • Kadınhanı, Anadolu'daki eski yerleşim yerlerindendir. Pek çok medeniyete beşiklik eden ilçe, Turgutoğullarının tesis ettiği vakıflarla gelişmiş, tarih sahnesindeki önemi Selçuklulardan itibaren daha da artmıştır. Kadınhanı; kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan, Selçuklu ile İslamlaşan, Osmanlı ile gelişen, Cumhuriyetle de hayatiyetini devam ettiren bir ilçedir. Bunun için bu şehrin zenginliklerinin ortaya konulması ve insanımızın bilgilendirilmesi gerekmektedir. Sevmek, bilmek ve tanımak ile mümkündür. Şehrin tarihini yazmak bir milletin tarihini yazmanın ayrı bir şeklidir. Günümüzde şehir tarihi insanların ciddi manada dikkatlerini çekmeye başlamıştır. Bu çalışmada; Ankara İlâhiyat Fakültesi Kütüphanesi'nde 73 demirbaş numarasıyla kayıtlı olan "Turgudoğulları ve Konya'daki Eserleri" isimli el yazması defter, günümüz Türkçesine çevrilerek özeti yapılmıştır. Ayrıca Kadınhanı-Turgutlu mahallesi demografik, sosyo-ekonomik ve kültürel yönden incelemeye tabi tutulmuştur.
   Stok Kodu
   :
   9786059108850
   Boyut
   :
   16,5x1
   Sayfa Sayısı
   :
   125
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015-01
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat