Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Türk Düşüncesinin Sosyolojisi,Recep Şentürk

Türk Düşüncesinde SosyolojiFıkıhtan Sosyal Bilimlere

Liste Fiyatı : 10,00TL
İndirimli Fiyat : 7,50TL
Kazancınız : 2,50TL
%25
Temin süresi 5 iş günüdür.
Türk Düşüncesinde Sosyoloji
Türk Düşüncesinde Sosyoloji Fıkıhtan Sosyal Bilimlere
Etkileşim Yayınları
7.50
Osmanlı'dan Cumhuriyete geçerken sosyal düşünce nasıl bir seyir takip etti Klasik dönemle Tanzimat sonrası sosyal düşünce anlayışlarının karakteristik unsurları ve bunlar arasındaki temel farklılık nedir Bu çalışma, şimdiye kadar düşünce tarihi metodu ile incelenen dönemi, 'düşünce sosyolojisi' adını verdiği yeni bir yöntemle tahlil etmek iddiasındadır. Klasik Osmanlı sosyal düşüncesinin temel unsuru olarak Fıkıh ilmini temel alan ve bu büyük ilim ve düşünce sahasının etrafındaki tartışmalara odaklanan çalışma, düşünce tarihi ve bilgi sosyolojisinden farklı ve onları tamamlayıcı bir zaviyeden, düşünce ve sosyal yapı ilişkisine yaklaşmayı öneriyor. Kitabın özel bir amacı da, Tanzimat'tan Cumhuriyet'e kadar geçen sancılı geçiş döneminde Türkçe düşünen ve yazan aydınlarımızın, bunalım ve ikilemlerini sosyolojik bir gözle incelemektir.
Fıkıhtan sosyal bilimlere geçişte yaşanan bütün bir zihinsel değişim ve süreci özlü ve yetkin bir yaklaşımla ortaya koyan bu eser, Türk düşünce tarihçiliğine yeni perspektifler getiren özgün katkılar sunmaktadır.
(Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Osmanlı'dan Cumhuriyete geçerken sosyal düşünce nasıl bir seyir takip etti Klasik dönemle Tanzimat sonrası sosyal düşünce anlayışlarının karakteristik unsurları ve bunlar arasındaki temel farklılık nedir Bu çalışma, şimdiye kadar düşünce tarihi metodu ile incelenen dönemi, 'düşünce sosyolojisi' adını verdiği yeni bir yöntemle tahlil etmek iddiasındadır. Klasik Osmanlı sosyal düşüncesinin temel unsuru olarak Fıkıh ilmini temel alan ve bu büyük ilim ve düşünce sahasının etrafındaki tartışmalara odaklanan çalışma, düşünce tarihi ve bilgi sosyolojisinden farklı ve onları tamamlayıcı bir zaviyeden, düşünce ve sosyal yapı ilişkisine yaklaşmayı öneriyor. Kitabın özel bir amacı da, Tanzimat'tan Cumhuriyet'e kadar geçen sancılı geçiş döneminde Türkçe düşünen ve yazan aydınlarımızın, bunalım ve ikilemlerini sosyolojik bir gözle incelemektir.
   Fıkıhtan sosyal bilimlere geçişte yaşanan bütün bir zihinsel değişim ve süreci özlü ve yetkin bir yaklaşımla ortaya koyan bu eser, Türk düşünce tarihçiliğine yeni perspektifler getiren özgün katkılar sunmaktadır.
   (Arka Kapak)
   Link
   :
   https://www.kitapvekitap.com/kitap/etkilesim-yayinlari/recep-senturk/turk-dusuncesinde-sosyoloji.html
   Stok Kodu
   :
   9789752693746
   Boyut
   :
   135-210
   Sayfa Sayısı
   :
   171
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat