Türkçe İlk Okuma Yazma Öğretimi

%7
Türkçe İlk Okuma Yazma Öğretimi,Hayati Akyol

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,32 TL
(Bu ürünü aldığınızda 22 puan kazanacaksınız)
   22

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
İlk okuma ve yazma çalışmalarında öğretmen ve diğer ilgililere yardımcı olabileceği düşüncesiyle hazırlanan bu kitap altı ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, okumanın tanımı verilerek, okuma yaklaşımları, okumaya hazır oluşluk, ailenin okuma yazmadaki yeri, 6-10 yaş çocuklarının okuma yazma açısındaki özellikleri, bireysel farklılıklar ve okuma yetersizlikleri üzerinde durulmuştur.
İkinci bölümde, yazma konusu tanıtılarak yazmayı etkileyen faktörler, neden bitişik eğik yazıya geçildiği, bitişik eğik yazı harflerinin özellikleri üzerinde durulmuştur.
Üçüncü bölümde, okuma yazma yönetemleri üzerinde durulmuş 2005-2006 eğitim- öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan ve bitişik eğik yazıyı temel alan “Ses Temelli Cümle Yöntemi“ aşamalarıyla birlikte detaylıca ele alınmış, örnekler verilerek yazmada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları dile getirilmiştir.
Dördüncü bölümde okuma yazma öğretimiyle ilgili uygulama örnekleriyle yer verilmiş, örnek bir metin izleme çalışması yapılmıştır. Beşinci bölümde, kelime tanıma ve ayırt etme ele alınarak, kelime dağarcığını geliştirme yolları üzerinde durulmuştur. Altıncı bölümde, ölçme ve değerlendirme üzerinde durulmuş ve okumada anlamanın değerlendirilmesiyle ilgili örnek yöntemlere yer verilmiştir. Ekler de örnek gözlem ve değerlendirme formları ile harfler ve bu harflerle başlayan resimler verilmiştir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758792917
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat