Türkçe İlk Okuma Yazmayı Öğrenme

%14
Türkçe İlk Okuma-yazmayı Öğrenme,Aysel Ferah

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,50 TL

Havale/EFT ile 21,24 TL
(Bu ürünü aldığınızda 21 puan kazanacaksınız)
   21

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Türkçe ilk okuma-yazma kurallarını ve dilini uygulamayı öğrenme ilk okuma-yazma öğretiminin temel sorunudur. Bu sorunda önemli olan ilk okuma-yazmadaki matematiğin doğru öğretilmesi esaslarını belirlemektir. Bu matematik bilgi işlem modelleriyle ilişkilendirildiğinde çocuğun zihninde nasıl yapılaştığı da ortaya çıkar.
İlk okuma-yazma öğretiminde ülkemizde temel tartışma yöntem üzerine odaklanmış gibi bir izlenim ortaya çıkmaktadır. Yöntem sorunu dışında kalan konular bile yöntem sorunu olarak tartışma alanına çekilmiştir.
İlk okuma-yazma öğrenme süreci ister alfabenin temeli olan harf ile başlasın isterse sözlü dilin en küçük birimi olan cümle ile başlasın öğrenilecek içerik aynı kaldığından öğretim yöntem, teknik, tatkik ve stratejileri başlangıçtan sonuna kadar değişmeden kalacak özelliklerdir.
Bu kitapta ilk okuma-yazma öğretim yöntemleri konusu fazla tartışılmamış; fakat çözümleme, bireşim ve karma yöntemlerin uygulanabilirlikleri konusuna daha fazla ağırlık verilerek, irdelenmiştir. Esasen yöntemlerin birbirine üstünlüğü konusu tartışılmalıdır. İyi yöntemler uygulayıcıdan kaynaklanan sebeplerle başarısız ve verimsiz olabileceği gibi, kötü diye nitelenen yöntemler iyi uygulayıcıların elinde başarılı ve verimli olabilmektedir. Bu yüzden, ilk okuma-yazma öğretim yöntemlerine bakışımız tarafsızlık ilkesiyle belirlenmiştir. Bu konudaki amacımız, yöntemlerin teorik olarak tartışılması değil, uygulanabilirlik ölçütlerinin ortaya konmasıdır.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9786053950356
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
299
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat