Turkey And The World (Ciltli)A Complete Bibliography Of Turkey And Turks İn English

%23
Turkey And The World,Sedat Laçiner

Liste Fiyatı : 28,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,56 TL

Havale/EFT ile 21,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 21 puan kazanacaksınız)
   21

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
This study is a bibliography attempt on Turkey, Ottoman Empire and the Turks. It aims to cover all the books, chapters in the books, journal articles, thesis and even some selected paper articles on Turkey written in English language during the last millenium. All these studies are categorised in Ottoman History, Republican History, Politics, Nationalism, Religion, Foreign Policy, Political Economy and Legal Studies main titles. There are over 5.000 entry including dictionaries and bibliographies.
Elinizdeki bu kitap, Osmanlı İmparatorluğu, Türkiye ve genel olarak Türkler üzerine yapılmış bir bibliyografya çalışmasıdır. Bu alanlarda, İngilizcede 2001 yılına kadar yazılmış tüm kitap, kitap bölümleri, bilimsel dergi makaleleri, tezler ve hatta bazı seçilmiş gazete makalelerini kapsamaktadır.
Çalışmada yer alan tüm eserler Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihi, Politika, Milliyetçilik, Din, Dış Politika, Siyaset, Ekonomi ve Hukuk ana başlıkları altında sınıflandırılmıştır. Bu bibliyografyada sözlükler ve diğer bibliyografyaların listesini de içeren 5.000'den fazla giriş bulunuyor.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9799756698081
Boyut
160-220
Sayfa Sayısı
442
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-02
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe - İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat