Türkiye’de Kırsal Kalkınma

%14
Türkiye'de Kırsal Kalkınma,Muzaffer Bakırcı

Liste Fiyatı : 33,00 TL
İndirimli Fiyat : 28,38 TL

Havale/EFT ile 28,04 TL
(Bu ürünü aldığınızda 28 puan kazanacaksınız)
   28

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
İnsanın yerleşim tarihi, toprağa bağlılıkla başladı. Tarihteki bütün büyük medeniyetler, toprağı işlemeye bağlı olarak gelişti. Buna karşılık bu faaliyetlerin yozlaşması veya bozulması da tersi bir etkiyle tarihte yüzyıllar süren büyük devlet medeniyetlerin sonu oldu.
Tarihsel süreç boyunca medeniyetin seviyesini tayin eden insan-toprak ilişkisi, günümüzde de en etkili şekliyle belirleyici olmaya devam etmekte, bütün teknolojik ve kültürel gelişmelere rağmen 21.yüzyıl medeniyetlerinin temel anahtarı da gelişmiş bir kırsal alana sahip olmaktan gerçekleşmektedir.
Alsında sahip olduğu tarihsel yerleşim kültürü, geçirdiği evreler, bünyesinde barındırdığı doğal kaynaklar, Anadolu'nun gelişme yolundaki süreci daha hızlı ve kuvvetli geçmesi gerektiğine işaret etmektedir. Ancak görünen o ki, Türkiye'nin coğrafi konumu, sahip olduğu tarihsel kültür mirası bu dönüşümü sağlayan yeterli olmaktadır. Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren gerçekleştirilen yasal düzenlemeler, idari teşkilatlanmalar, planlamalar, projeler ve kalkınma modelleri de, bütün iyi niyetlerine rağmen istenen kısal dönüşümü sağlamaya yetmemiştir.
Türkiye' nin içinde bulunduğu yeni süreçte kırsal kalkınmaya yönelik etkin sürekli, sürdürülebilir ve sonucu gözlenebilir uygulamalara ihtiyacı bulunmaktadır. Çünkü çağdaş bir kalkınmanın yolu refah içinde yaşayan nüfusa sahip bir kırsal alanlardan geçmektedir. Tıpkı bütün tarihi süreçte olduğu gibi...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944771207
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
416
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat