Yakın Öyküler Fotograf Albümü

%20
Yakın Öyküler Fotograf Albümü,Melih Zafer Arıcan

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Melih Zafer Arıcan'ın 1995 yılında ABD'de başladığı, hala devam eden, içinden iki sergi çıkan ve henüz sergilenmeyen fotografların da bulunduğu uzun soluklu projesinden derlenen “Yakın Öyküler“ isimli fotograf albümü Fotografevi Yayınlarından yayınlandı.
Albümde yer alan fotografların bazılarının da yer aldığı “Küçük Şeyler“ isimli sergi 2004 yılında Fotografevi Koç Allianz Galerisi'nde fotograf severlerin yoğun ilgisi ile izlenmişti.
Albümde yer alan fotograflar özellikle ABD'de çok yaygın olan “pür form“ geleneğinin bir örneğidir. Bu tarz, nesnelerin şekillerinden yola çıkarak, farklı soyut anlamlara ulaşmayı hedefler.
“Yakın Öyküler“ de yer alan siyah beyaz doğa soyutlamaları, her ne kadar dünyanın çeşitli bölgelerinde çekilmiş fotograflar olsa da, aslında her yerde karşımıza çıkabilecek sıradanlıkta taş, su, yaprak, dal gibi basit objelerdir. “Yakın Öyküler“ bu sıradan objelerin farklı görünümlerinden yola çıkarak, hayatın ve doğanın bize sunduğu küçük güzelliklerle karşılaşmamızda onların öykülerine dikkat çekmeyi amaçlıyor.
Bu kitap günlük hayatımızda da her gün karşılaştığımız görüntülerin, kişilerin ve durumların içindeki gizli güzelliği keşfetmeye yönelik bir çalışmadır. Aslında fotograf sanatının da temel amacı olan, herkesin görebileceği sıradanlıktaki şeyleri farklı bir teknik, bakış açısı ve yaklaşımla, estetik bir şekilde yeniden sunma becerisine bir gönderme niteliği taşımaktadır. Bunun için belki farklı bir açıdan, belki daha yakından, belki de içini görmeye çalışarak ancak temelde gözümüzle değil ruhumuzla görme duyarlılığı gerekir.Bu sayede, çevremizde sürekli karşılaştığımız, bize önemsiz gibi görünen detayların farkına varabilir, hayatımızdaki güzellikleri ıskalamamayı becerebiliriz.
Melih Zafer Arıcan-
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Kategori No
Kategori
Yazar No
Resim Sayısı
Link
Stok Kodu
9789759808943
Sayfa Sayısı
110
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat