Yeni Türk Edebiyatı Seti (5 Kitap Takım)

%25
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri Seti (5 Cilt),İnci Enginün

Liste Fiyatı : 240,00 TL
İndirimli Fiyat : 180,00 TL

Havale/EFT ile 177,82 TL
(Bu ürünü aldığınızda 180 puan kazanacaksınız)
   180

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin aslı kadar önemli değildir. Bu yüzden metinlerin asıllarına uygun neşirleri şarttır. Türk edebiyatı üzerindeki nice basmakalıp hüküm, metinlerle karşılaşınca yıkılmıştır. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir, Kitap Tanıtma ve Eleştirileri başlıklarını taşıyan ciltlerden oluşan, geniş bir antoloji dizisi neşrine başlamıştır. Daha önce benzer eserler hazırlayan İnci Enginün ile Zeynep Kerman bu hacimli çalışmayı hazırlamışlardır. Prof. Dr. Mehmet Kaplan'ın başkanlığında hazırlanan ve ancak beş cildi yayınlanabilen antoloji çalışmalarına da katılan İnci Enginün ve Zeynep Kerman, bu dizide daha farklı bir düzenleme yapmışlardır.
Şiir ve Hikâye ciltleri sadece bu türlere has metinlerden oluşurken, Nesir ciltelir bu dönemle ilgili en zengin seçmelerdir denebilir. Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. Bu derlemede, yazarların değişik cephelerini gösterecek nitelikteki, çoğu süreli yayınlarda çıkmış yazıları seçilmiştir.
Son ciltte, roman ve tiyatronun bütünlüğünü bozan seçme yerine, onlarla ilgili tanıtım yazıları -şiir ve hikâye kitapları da dahil- müstakil bir ciltte toplanarak, eserler etrafında oluşan eleştiri gösterilmeye çalışılmıştır.
Bu ciltte yer alan ve bir kısmı ilk defa yeni harflerle çıkan bu metinlerin -yazarlarımızın bütün eserleri basılana dek- edebiyat araştırıcılarına olduğu kadar, edebiyat meraklılarına da hitap edeceğini umuyoruz.
Set İçeriği:
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 1- Şiir
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2- Hikâye
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 3- Nesir 1
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 3- Nesir 2
Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 4
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789759952228
Boyut
165-255
Sayfa Sayısı
3341
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat