Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Kitap Satışı

Kitap satışı

Kitap satışı normal bir eşya satışı ile kıyaslanmamalıdır. Çünkü yapılan bir ticaretten çok daha fazladır. En eski çağlardan itibaren yazar ile okur arasında bir bağ oluşmuştur. Bu tüccarlığın çok daha ötesindeki bir bağdır. Kitabın dilinden, okurun halinden, yazarın derdinden anlamayan kimseler için bu sıradan bir ticaret olabilir. Fakat sayfaların kokusu ile kendinden geçen her satırı ayrı bir merak ve sevgi ile okuyan bir kimse için böyle değildir. Övdüğümüz, özlediğimiz ve giderek etkinliğini kaybeden sahaflık en yalın haliyle bu işin ticaret olmadığının açık tarihsel göstergesidir.

Kitap satışında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında uygun fiyat gelmektedir. Hazine değerindeki bir kitap yüksek fiyatla satılınca değil, geniş kitlelere ulaşınca gerçek değerini bulmuş olur. Bilgi ve kültürün insanlık tarihindeki hafızası kıskanç bir koleksiyonerlik nesnesi değildir ve olmamalıdır.

kitapvekitap.com kitap satışını sahaflığa uygun bir ruhla yapmaktadır. En uygun fiyatla, hızlı ve zamanında teslim ile yazar ile okuyucu arasında güvenilir bir bağ inşa ediyor. Kapat