SS Sorular


Sık Sorulan Sorular

 Lütfen Okuyunuz! Lütfen Okuyunuz!

- Bizzat gelip inceleyerek kitap satın alacağımız bir satış mağazanız var mi?

- Hayır! Henüz bu imkana sahip değiliz. Ancak yakın zamanda kitaplarımızı sergileyip satış yapacağımız bir sergi yerimiz, bir okuma bölümümüz ve toplantı sohbet odamız olacak.

İnşallah burada çaylar bizden olacak. Hem de cam bardakta. Hakiki Türk Çayı... Öyle naylon veya kağıt bardakta falan değil... Buna ilaveten; simit hem de odun ateşinde taş fırında pişmiş hakiki İstanbul simidi... Öyle Teneke fırında gazla, doğalgazla falan pişen değil... Ama simitler parayla :)

Gazlı ve glikozlu içecekler yok. Ihlamur, Kekik, Papatya, Elma, Çörekotu, Kirazçöpü ve Ceviz Çayı, Kuşburnu ve Türk Kahvesi olacak...

 

- İnternet Sitenizde Neden Tedarik sistemi ile çalışıyorsunuz?

- Öncelikle firmamıza gösterdiğiniz teveccühe sonrada sorunuza çok teşekkür ederim. Bunun belli başlı sebepleri var. Tedarik yöntemi ile satışta sistem şöyle çalışıyor. Müşterimizden sipariş bize ulaşır. Kitap eğer bizim ardiyemizde varsa ödeme hesabımıza ulaşır ulasmaz. Kargoya teslim edilir.

Güzel Memleketimizde 300bin civarında kitap mevcut bunların hepsini stokta tutmak neredeyse imkansız. Hem Mekan hem de maddi yönden. Bir kitap bedeli ortalama 6TL olsa ve her kitaptan bir adet bile bulundursaniz 1 milyon 800bin TL yapıyor. Ayrica bu kadar kitabı depolamakta çok zor. Hadi depoladiniz diyelim. O mekanın kirasi onbinlerce TL olur bu da maliyetlerimizi çok artırir. 

 

- İnternet Sitenizde Olmayan Bir Kitabı Bizim için Tedarik Eder misiniz?

Tabi ki! şöyle yapabilirsiniz; Almak istediğiniz kitabi bize bildirin. Bulup bulmayacağımizi size bildirelim...

 

- İnternet Sitenizde Neden Kur'an-ı Kerim Satmıyorsunuz?

- Öncelikle sorunuza ve firmamıza gösterdiğiniz teveccühe çok teşekkür ederim. Bunun belli başlı sebebi şu; nakliye esnasında kargoda paketlere gerekli özen gösterilemiyor. Bazen paketlerin üzerine bilerek vaye bilmeyerek oturuluyor, basılıyor. Bu durumu bizi düşündürüyor. İnşallah pek yakında özel kurye sistemi ile Kur'an-ı Kerim dağıtımı yapmayı planlıyorum. 

 

Üyelik

>> Nasıl Üye Olabilirim?

Kitapvekitap.com’a hiçbir ücret ödemeden hemen şimdi ve kolayca üye olabilirsiniz. Ana sayfamızda üst bölümde yer alan "Yeni Üyelik" bölümüne giriş yaparak üyelik formu sayfasına ulaşabilir ve kitapvekitap.com ayrıcalıklarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 

>> Üyelik Avantajlarım Nelerdir?

Kitapvekitap.com'da yüzbinlerce kitap, yüzlerce yayınevi bulunmaktadır. Aradığınız kitabı kolayca bulabilir, %50'lere varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Kargo ödeyen kitaplar gibi avantajları kullanabilirsiniz. Ayrıca puan kataloğundan biriktirdiğiniz puanları kullanarak hediye seçebilirsiniz

Hızlı Teslimat

>> Teslimatlar Ücretli mi?

Türkiye'deki illere göre fiyatlar değişiklik arzetmektedir. "Kapıda nakit ödeme" seçeneğini işaretlerseniz sipariş tutarınıza bakılmaksızın 5,90 TL kapıda ödeme hizmet bedeli faturanıza yansıtılır. 

>> Fatura ve Teslimat Adresimi Nasıl Değiştiririm? 

Çok kolay… Üyelik girişi yaptıktan sonra üstte "Adreslerim" alanından veya alışverişinizi tamamlarken "Adres" kısmında ister yeni adres girebilir, isterseniz eski adreslerinizi seçip gerekli değişikliği yapabilirsiniz. 

Önceden tanımladığınız adresleri, siparişiniz esnasında fatura veya teslimat adresi olarak seçebilirsiniz.

>> Siparişlerimi Nasıl Görüntülerim?

Sipariş bilgilerinizi "Siparişlerim" bölümünden görüntüleyebilirsiniz.
 

>> Siparişimin Teslimat Süresi ve Koşulları Nelerdir?

Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde kitaplarınız bekletilmeden tedarik edilmeye başlanır. Ödeme seçeneği olarak Havale / EFT seçtiğiniz siparişleride ödeme kontrolünden sonra, "Kapıda Peşin" seçilen siparişlerde telefon teyidi alındıktan sonra kitaplar tedarik edilmeye başlanır. 
 
Hafta sonlarında ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişlerin tedariğine haftaiçi başlanır. Bu nedenle tedarik süresi sadece haftaiçi günleri kapsar.
 
Verdiğiniz siparişlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo firmaları aracılığıyla yapılır ve teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir. 

 

>> Siparişimi Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Siparişinizi, eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra teslimat formunu imzalayarak kabul ediniz. 

Anlaşmalı kargo firması ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim etmekle yükümlüdür. Teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatmanız gerekir. Kargo görevlilerinin hasar tespit tutanağında belirttikleri açıklamalara dikkat ediniz. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanmasına ve değişim esnasında soruna neden olabilir. 

Tam ve doğru ifadelerle tutanak yazılması için görevliyi uyarınız. 

Ürününüzü teslim alırken siparişin sizin adınıza olduğundan da emin olunuz. 

1. kat ve daha yukarı katlara ürünlerin taşınmasının kargo firmasının sorumluluğuna girmediğini unutmayınız.
 
 
Ödeme Seçenekleri ve Güvenlik

 

>> Ödemelerim Güvenli Yapılıyor mu? 

Online alışverişte güvenliğiniz bizim için önemli. İçiniz rahat olsun.

Web sitemiz, en yüksek ödeme güvenliği sistemlerinden birisi olan Thawte SSL sistemine sahiptir. Kredi kartı bilgileriniz sistemimizde tutulmaz ve şifreli halde ilgili bankalara iletilir.
 

 

>> Kredi Kartı ile Online Ödeme

kitapvekitap.com’dan verdiğiniz siparişlerinizin ödemesini kredi kartıyla online olarak kolayca ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturup ödeme ekranı bölümünde "Kredi kartıyla peşin 3D Secure (SMS Onaylı)"i seçerek açılan ekrana kredi kartı bilgilerinizi girip ödemenizi yapabilirsiniz.
 
3D Secure, çalınmalara karşı kartınızın güvenliğini sağlar. Cep telefonunuza gelen mesaj ile siparişinizi onayladığınız için siparişi verenin kart sahibi olduğu teyit edilmiş olur. 
 
3D Secure'la ilgili daha detaylı bilgiyi BKM sitesinden alabilirsiniz.
 

>> Havale ve EFT İle Ödeme

Dilerseniz ödemelerinizi Havale/EFT yolu ile yapabilirsiniz. Sipariş ekranında "Havale/EFT" seçeneğini işaretleyin ve "İleri" tuşuna basarak siparişinizi onaylayın. 

EFT işlemlerinde alıcı olarak "Emin Kuyumculuk, Sağlık, Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi" adına yapılmalıdır. Banka Hesaplarımıza buradan ulaşabilirsiniz.
 
Sipariş onayından sonra oluşacak sipariş numaranızı Havale/EFT’nin açıklama bölümüne eklemeyi unutmayın! 

Siparişinizin sevkiyatı, Havale / EFT işleminizin bize ulaşmasını takiben tedarik edilmeye başlanacaktır. HAVALE / EFT işleminizin ulaşmaması halinde, siparişiniz 7 iş günü içerisinde iptal edilecektir.
 
Puanlar ve kargo ödeyen kitaplar

>> Nasıl puan kazanırım?

Üye olduğunuzda size 50 puan veriyoruz. Yorum yaptığınızda 50 puan alıyorsunuz. Ayrıca her siparişinizin 100TL'si size 50 puan kazandırıyor. Detayları ve puan kataloğunu burada bulabilirsiniz.

>> Kargo ödeyen kitap ne demek?

Siparişiniz verirken kargo ödeyen kitaplardan seçerseniz, sipariş tutarınıza bakılmaksızın oluşabilecek kargo ücreti sıfırlanır. Yani kargonuzu bir kitapla bedavaya getirirsiniz.

 

Kapat