Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Kurumsal

Kurumsal

Kitap ve Kitap - Emin Bilişim

 

Merhabalar!

Kıymetli Babacığım, Pek Muhterem Dedemin hem ticaret hem de ziraat ile uğraştığını anlatırdı. Dedem, babamı 8 yaşında bir gümüş atölyesinde çırak olarak vermiş. Çıraklık kalfalık derken uzun müddet ustasının yanında çalışmış. 1949 da ustasının izniyle memleketimiz Gaziantep'te gümüş kuyumcusu olarak ticaret hayatına başlamış.

1967 yılında İstanbul'a taşınıp, Kapalıçarşı'da Gümüş Tura Kuyumcusu ismiyle açtığı müessesede ortaklarıyla beraber ticari hayatına devam etti. Rahmetli babam arkadaşları arasında Sarı Burhan lakabıyla anılırdı. 1972 yılında Hacc vazifesini ifa edince arkadaşları onu Hacı Burhan olarak anmaya başladılar.

Kendisi çok, hatta aşırı derecede çalışkandı, çok zeki idi. O kadar ki alacak verecek defteri tutmaz, kendine ait hesapları kafasında tutardı. Dama oynarken rakibine bir iki taş yedirir ondan sonra oyunu bitirirdi. Domino oynarken atılan taşları takip eder ve rakibinin elindeki taşları bilirdi.

Müşterilerine çok saygı gösterir, bozuk, hatalı malı kesinlikle satmazdı. Müşteri hatalı malı almak istese de, maldaki hatayı düzeltmeden satmazdı. Kendi beğenmediği bir ürünü satmazdı. Önce kendinin beğenmesi gerekirdi.

70'li yıllardan itibaren ben de hafta sonu ve yaz tatillerinde kendisine çıraklık yapardım. Bazen akşamları eve iş getirdiğinde ben de kendisine yardım ederdim. Talebelik hayatımın boyunca yaz tatillerimi Kapalıçarşı'daki işyerimizde çalışarak değerlendirdim.

Üniversiteden mezun olunca 90'lı yıllarda ikinci nesil olarak bizler de ticari kadroya katıldık. 1995 yılı Haziran ayında Hacı Burhan Kuyumculuk San ve Tic Ltd Şirketini kurduk. Bu arada Türkiye - İstanbul bize dar geliyor, yurtdışına açılmak istiyorduk. Hiç unutmuyorum babamdan azarlar işiterek, zar zor izin alarak Amerika'daki fuarlara gitmiştim. Konsolosluktan vizeyi kolay almıştım ama babamızdan daha zor izin almıştım. Rahmetli dönüşümde bana çok afra tafra yapmiştı. Ama daha sonra bana; sen bu adamlarla nasıl anlaşıyorsun? derdi.

Daha Turkiye'de internet çok yaygın değilken ilk interneti ve e-maili ilk defa New Yorktaki bir fuarda gördüm. Hatta oradaki bir web firması bizim Türkiye temsilcimiz olun diye bana teklifte bulunmuştu.

Aynı yıllarda ilk olarak www.turk.net/oaoztop internet adresinde bir web sitesi açtım. Bu site Türkiye'nin İlk İnternet Gümüşcüsü başlığı altında Para Dergisi tarafından haber yapıldı.

Türkiye’de gümüş kuyumculuğu alanında ilk profesyonel web sitesi olan www.haciburhan.com domaini ile Hacı Burhan Kuyumculuk için yine bendeniz tarafından hizmete açıldı. Şirket kısa zamanda dünyanın bir çok ülkesine gümüş takı, ara parça ve malzemelerinin ihracatına başladı. Ülkemizden Amerika Birleşik Devletleri'ne gerçekleştirilen gümüş takı ihracatında birinciliği uzun yıllar elimizde tuttuk. Birçok büyük vergi mükellefinin kayıtlı olduğu Nûruosmâniye Vergi Dairesinde vergi rekortmenleri arasında yer aldık.

Babamın teşviği ve isteği üzerine kendim için 2004 yılında Emin Kuyumculuk, Sağlık, Eğitim ve Bilişim Hiz., San., Tic., Ltd. Şirketini kurdum ve Emin Bead & Jewelry ismi ile yeni marka bir oluşturdum.  www.eminbead.com  domaini üzerinden yine başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere yine dünyanın bir çok ülkesine ihracatlar gerçekleştirdim. Emin Kuyumculuk, Sağlık, Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketinin başarıları Maliye Bakanlığı, İMMİB ve İKO tarafından takdirnameler ile taltif edildi.

2011 yılında zımmen şirketin faaliyetleri arasında var olan bilişimi de resmi faaliyet alanımız arasına ekledik.

Yine aynı yıl içinde perakende gümüş sektörüne hizmet vermek üzere SILVERAN markasını oluşturmaya kararı aldık. Zamanımızın trendi olan perakende e-ticarete daha sağlam adımlarla devam etmek için güvenilir teknik bir altyapıya sahip olan www.silveran.com web sitesini hizmete sunduk.

www.silveran.com da bilişim teknolojileri, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için en etkin biçimde kullanmayı amaçladık. Bu amacımıza ulaşabilmek için internet ve bilişim teknolojilerine de yatırımlar yaptık.www.silveran.com e-ticaret sitesi türünün tek örneği 65 yıllık mesleki ve 20 yıllık bilişim birikimimiz ile en son ve en güvenli yazılımlar kullanılarak hazırlandı. Proje halen başarı ile yoluna devam etmektedir.

Bu sektörlerde elde edilen başarılar yanında, birikim ve markalaşma tecrübelerimiz bizi basım - yayın ve pazarlama sektörüne yönlendirdi. 2012 yılında Kuyumculuk ve Bilişimin yanında internet üzerinden toptan ve perakende yayın pazarlama ve dağıtımı yapma karırını aldık. Zira yayın dağıtım ve pazarlaması bilişim ile çok içiçe olan bir sektör.

www.kitapvekitap.com'un sahipleri, ortak oldukları diğer şirketlerdeki işlerinin yoğunluğu nedeniyle firmayı devretme kararı almışlardı. 28 Aralık 2015 saat 01:00 den itibariyle kitapvekitap.com'un yeni sahibi olduk.

İşte Kitap ve Kitap markasıyla  www.kitapvekitap.com  web sitesi ile hizmetinizdeyiz...

Başardığımız her şey Allah-u Teala'dandır; O'nun yardımı, lutf-u ihsanı, keremi olmadan hiç bir şey yapamayız. Hatta muhallebi yerken dişimizi kırarız. O dilerse unu kum, kumu un yapar. Azizi zelil, zelili aziz eder. Bütün Kemal sıfatlar O'nundur. Ben yaptım, ben ettim, diyen kaybeder.

Çalışmak ve gayret bizden, tevfik; başarı ve hidayet Allah'dandır.

Kitap ve Kitap

** Kitap ve Kitap; Emin Kuyumculuk, Sağlık, Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketinin yeni oluşturduğu tescilli ticari markasıdır.

 

Kapat